Dolar
6.8088
-0.0836%
Euro
7.4235
-0.0861%
Altın
1732.67
-0.1158%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
379.493
-0.1762%
Bitcoin
61540.26
-2.282%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 12 C

  Hamza Yerlikaya istifa etti

  Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ve Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, milletvekilliği aday adaylığı için görevlerinden istifa etti
  • 09.02.2015 - 13:28

  Hamza Yerlikaya istifa etti

  İstifa yazısını Gençlik ve Spor Bakanlığı’na veren Yerlikaya’nın İstanbul’dan AK Parti’nin aday adayı olacağı öğrenildi.

  Yerlikaya, yaptığı açıklamada, bugüne kadar kendisine destek olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve ekibine teşekkür ederek, "Yeni Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve parti teşkilatımızın vereceği her görevi layıkıyla yerine getirmeye hazırım" dedi.

  "GÖZÜM ARKADA KALMAYACAK"

  Daha önce de parlamento çatısı altında bulunduğunu hatırlatan Yerlikaya, federasyon başkanı olarak Türk sporuna tüm çabasıyla hizmet ettiğini dile getirdi. Türk bayrağını göndere çekebilmek ve İstiklal Marşı’nı her ortamda okutabilmek için ekibiyle beraber tüm zamanlarını işlerine ayırdıklarını ifade eden Yerlikaya,"Güreş tarihinde elde edilemeyen başarılara imza attık. Oluşturduğumuz altyapıyla güreşin geleceğini de sağlam bir zemine oturttuk. Bu açıdan gönlüm rahat, gözüm arkada kalmayacak" diye konuştu.

  "YOLUMA SİYASETTE DEVAM EDECEĞİM"

  Yerlikaya, bundan sonra yoluna siyasette devam etmek istediğini belirterek,"Yeni Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve parti teşkilatımızın vereceği her görevi layıkıyla yerine getirmeye hazırım" ifadesini kullandı.

  Önceki milletvekilliği döneminde sporla ilgili birçok kanunun hazırlanmasında önemli rol üstlendiğine dikkati çeken Yerlikaya, "Devlet Sporculuğu Kanunu gibi birçok sportif konularda çalışmalara imza attım. Parlamentoya girmem halinde, spora ve camialarımıza daha fazla hizmet edebilmek için durmadan yoluma devam edeceğim" dedi.

  MÜMİNHAN BİLGİN DE İSTİFA ETTİ

  Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin de AK Parti’nin milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden ayrıldığını bildirdi. Bilgin, yaptığı yazılı açıklamada, 8 yıldır yürüttüğü başkanlık görevinde Türk eskrimini dünyada belli bir noktaya çıkardıklarını belirterek, 11 ilde 250 sporcuyla yapılan bu sporu, 51 ilde 2 bin 500 sporcuya yaydıklarını kaydetti.

  Bu sürede Avrupa ve dünya arenasında 116 madalya kazandıklarını ifade eden Bilgin, "Nihayetinde Türk eskrimi olarak 3 sporcuyla Avrupa Oyunları’na kota alarak başarı çıtamızı dünya normlarına çıkardık" dedi.

  "ADAY OLMAYA KARAR VERDİM"

  Eskrim Federasyon Başkanlığı görevinin yanı sıra fahri olarak Bilgi Teknolojileri Kurumu Lisans ve Sözleşmeler Dairesi Başkanlığı görevinde de önemli gelişmelere imza attığını ifade eden Bilgin, şunları kaydetti: "Trabzon İl Başkan Yardımcılığı Tanıtım ve Medya Başkanlığı ve Milletvekili aday adayı olarak AK Parti’den ve ülkeme hizmet etmeye başladığım bu yolda, 2023 vizyonu yeni Türkiye hedefiyle ülkeme, milletime ve hemşehrilerime hizmet edebilmek amacıyla 25. Dönem milletvekili genel seçiminde aday adayı olmaya karar verdim."

  Görüş Bildir