taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.82785
6.55645
1275.805
96886.48
239.078

Sümer Tilmaç hayatını kaybetti

Türk sinemasının usta oyuncusu Sümer Tilmaç, Sedat Peker'in düğününde fenalaştıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Haber Merkezi | 12.06.2015 - 22:17..
Whatsapp ile paylaş
Sümer Tilmaç hayatını kaybetti

Sümer Tilmaç hayatını kaybetti

Türk sinemasının usta oyuncusu Sümer Tilmaç, bu akşam Ortaköy Esma Sultan Yalısı'nda katıldığı Sedat Peker Özge Yılmaz çiftinin düğününde fenalaştı. Düğün salonunun arka kapısından hastaneye kaldırılan 66 yaşındaki oyuncunun sağlık durumunun ciddi olduğu belirtilmişti.

66 yaşındaki oyuncu, Aralık ayında da akciğerlerinin su toplaması sebebiyle hastanede tedavi görmüştü.

Sümer Tilmaç'ın, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybettiği öğrenildi.

ACI HABERİ MESUT YAR DUYURDU

Ünlü sunucu Mesut Yar, Sümer Tilmaç'ın ölüm haberini Twitter hesabından, "Sümer Tilmaç abimizi kaybettik. Çok üzgünüm" sözleriyle duyurdu.

Sümer Tilmaç hayatını kaybetti

MESUT YAR, O ANLARI ANLATTI

Tilmaç'ın son anlarında yanında olan sunucu Mesut Yar o anları anlattı:

"Kaybettik Sümer Ağabeyimizi. Birlikte bir düğüne gittik. Aynı arabaya bindik, aynı masadaydık. Sohbet ederken gitti bir anda. Kurtaramadılar. Başımız sağolsun. Daha bir hafta önce yazısını yazmıştım vefasızlık üzerine. Öyle işte. Kimse yok..."

Sümer Tilmaç hayatını kaybetti

SÜMER TİLMAÇ KİMDİR

15 Temmuz 1948’de Malatya’da doğan Sümer Tilmaç, 16 yaşında oyunculuğa başladı. 1968’de İstanbul Belediye Konservatuarı’ndan mezun olan Tilmaç, 60’dan fazla oyununda , 100’den fazla da sinema filminde rol aldı.

1993 yılında Süper Baba dizisindeki ‘Nihat’ karakteriyle herkesin sevgisini kazanan Sümer Tilmaç, son olarak ‘Polis Akademisi: Alaturka’ filminde rol aldı.

50. sanat yılını dolduran Sümer Tilmaç, ‘Sümerce’ isimli gösterisiyle hayat hikayesini eğlenceli bir dille sanatseverlerle buluşmuştu.

2007 yılında 18 yıllık eşi Hatice Melek Tilmaç’tan tek celsede boşanan Sümer Tilmaç’ın ilk eşinden 2, ikinci eşinden de 2 çocuğu bulunuyor.

2002 yılındaki Son fili ile ‘En iyi yardımcı erkek oyuncu’ dalında 7. Sadri Alışık ödülünü kazanan Tilmaç’ın en bilinen filmleri ise şunlar: Kahpe Bizans, Hemşo, Meraklı Köfteci, Kanlı Nigar, Gırgıriye, Karaoğlan, Çakallarla Dans, Osmanlı Cumhuriyeti, Maskeli Beşler: İntikam Peşinde.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir