taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Sürgün İnek vizyonda

28 Şubat'ın en trajikomik olayını konu alan film bu hafta sinemalarda gösterime girdi.

28.02.2014 - 16:26..
Whatsapp ile paylaş

Sürgün İnek vizyonda

Bin yıl süreceği iddia edilen postmodern 28 Şubat darbesinin en trajikomik olaylarından birisi Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı köyünde meydana geldi.  

Sürgün İnek vizyonda

Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde “Gülsüm” adı verilen bir ineğin, sahibinin elinden kaçarak ilkokul bahçesindeki Atatürk büstünü kırmasıyla başlayan olaylar, içinden geçilen dönemi en iyi tarif eden ve basına yansıyan olaylardan biriydi. Gülsüm ineğin hikâyesinden esinlenilen ‘Sürgün İnek’, Yeşilçam oyuncularından yeni dönem çocuk oyunculara kadar 4 kuşağın bir araya geldiği bir film oldu.

Sürgün İnek vizyonda

 Filmde Hasan Kaçan ve Şebnem Sönmez başrolleri paylaştı. Şevket (Hasan Kaçan) ve Cemile (Şebnem Sönmez) kendi halinde yaşayan, birbirlerini ve inekleri Sarıkız’ı çok seven karakterlerdir. Çiftin hayatı ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alır. Olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtardan ihtiyar heyetine, bürokratından askerine herkes bir ineğin peşine düşer. Olaylar giderek bir komedi şölenine dönüşür.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir