taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0919
Euro
6.6125
Altın
1643.95
Borsa
116829.39
Gram Altın
322.019
Bitcoin
59550.93

Suriye'de ABD füzelerinin havada imha edilme anları

ABD'nin Suriye'ye gerçekleştirdiği füzeli saldırıya ilişkin Esad rejimine ait hava savunma sistemlerinin 105 füzeden 71'ini imha ettiği açıklanmıştı. O anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Haber Merkezi | 15.04.2018 - 13:16..
Whatsapp ile paylaş
Suriye'de ABD füzelerinin havada imha edilme anları

ABD'nin Suriye'ye gerçekleştirdiği füzeli saldırılar halen dünya gündeminin bir numarasında yer alıyor. İngiltere ve Fransa'nın da destek verdiği operasyona ilişkin tartışmalar devam ederken Rusya ve Suriye ABD'nin ateşlediği füzelerden 71'ini  sovyetlerden kalma hava savunma sisyemleriyle imha edildiğini açıklamıştı.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Her ne kadar bu iddialar Pentagon ve Beyaz Saray tarafından yalanlansa da Suriye bu iddialara görüntülü cevaplar verdi. Görüntüde Şam'ın yüksekce bir tepesinde görüntülerin kaydedildiği ve Suriye hava savunma sistemlerinin denizlerden ateşlenen füzeleri havada yakalayarak imha ettiği görülüyor.

105 FÜZEDEN 71'İ VURULDU

Rusya ve Esad rejimi saldırının hemen sonrasında yaptığı bilanço açıklamasında ABD'nin ateşlediği meşhur Toma Hawk füzelerini havada imha ettiğini açıklamıi ABD yönetimi ise bu iddiaları yalanlamıştı. Ortaya çıkan bu görüntüler ABD'nin sözlerini yalanlamı oldu.

Rusya görüntü yayınladı: ABD füzelerini havada vurduk VİDEO

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir