taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.49035
6.201
1208.68
93287.16
212.877

Suriye'de Esad katliamı: 61 ölü

Suriye'de Beşşar Esad'a bağlı ordunun çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 61 kişi hayatını kaybetti.

26.03.2014 - 10:02..

Suriye'de Esad katliamı: 61 ölü

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerinin yönetim karşıtlarına yönelik kara ve havadan düzenlediği operasyonlarda Halep'te 20, İdlib'te 13, Humus'ta 8, Dera'da 7, başkent Şam'da 6, Deyru'z Zor'da 4, Lazkiye'de 2 ve Hama'da bir olmak üzere 61 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Ölenlerden 14'ü çocuk, 3'ü kadındı.

VARİL BOMBASIYLA SALDIRDI

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nce (LCC) yapılan açıklamada ise orduya ait helikopterlerin Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgelere "varil bombasıyla" saldırı düzenlediği bildirildi.

DENETİMLER SAĞLANDI

Kentin kuzeyinde yer alan Hasiye köyüne atılan ve infilak etmeyen bir ton ağırlığındaki varil bombasının muhaliflerce incelenme merkezine alındığı aktarılan açıklamada, Lazkiye bölgesinde rejim güçleri ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve silahlı muhaliflerin bölgede önemli yerlerin denetimini sağladığı vurgulandı.

SİLAHLI GRUPLAR ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin Halep, Lazkiye ve İdlib kentinde düzenlediği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)