taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8879
6.5259
1490.08
94137.22
281.912
47030.41

Suriyeli sahte doktor anne olmak isteyenleri dolandırdı

Mersin'de kendisini kadın doğum doktoru olarak tanıtan Suriye uyruklu bir kişinin, muayene ettiği kadınların her birinden 16 bin lira aldığı ve kadınlara iğne yaptığı belirlendi.

İHA | 24.05.2019 - 11:06..
Whatsapp ile paylaş

Mersin'in merkez Akdeniz ilçesinde yaşayan Suriye uyruklu R.K., A.K., L.A.A., A.H., B.A.M. ve M.H.H. isimli kadınlar; Siteler Polis Merkezi’ne yaptıkları müracaatta, çocuklarının olmadığını, çevreden edindikleri duyum üzerine kendisini ’kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktoru’ M.Ş. olarak tanıtan şahsın Hal Mahallesi’de muayene olarak kullandığı iş yerine gittiklerini, doktor olarak tanıtan şahısla yaptıkları görüşmede uygulayacağı tedavi neticesinde çocuklarının olacağını, bununla birlikte muayene esnasında iğne vurulduklarını söyledi.

16 BİN LİRA VERDİLER

Görüşmenin ardından toplamda 16 bin lira para verdiklerini ifade eden kadınlar, iğnenin etkisiyle vücutlarında ve karınlarında şişme meydana geldiğini, bu durumu şüpheliye söylediklerinde karın şişmesinin hamile kalındığının belirtisi olduğunu ifade ettiğini dile getirdiler.

Suriyeli sahte doktor anne olmak isteyenleri dolandırdı

Suriyeli sahte doktor anne olmak isteyenleri dolandırdı ViDEO

KADINLARA SAHTE TEDAVİ UYGULADI

Kadınlar, yaptıkları araştırmalarda şahsın kendilerine sahte tedavi uyguladığını anlayınca, konuyla ilgili M.Ş. isimli şahıstan şikayetçi oldu. Bunun üzerine çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yandol Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları araştırmalarda şüphelinin muayenehane olarak kullanıldığı yere operasyon düzenledi.

Suriyeli sahte doktor anne olmak isteyenleri dolandırdı

DÜZENLENEN OPERASYONLA YAKALANDI

Operasyonda şüpheli tarafından kullanıldığı değerlendirilen kartvizitleri ele geçiren ekipler, müştekilerin M.Ş. olarak bildikleri şahsın aslında Suriye uyruklu M.A.A. olduğunu tespit etti.

Yapılan çalışmalar sonucunda belirlenen adrese operasyon düzenleyen ekipler, şüpheliyi gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen şahıs tutuklanırken, kadınların sağlık durumlarının iyi olduğu, şişkinliklerinin indiği öğrenildi.

Suriyeli sahte doktor anne olmak isteyenleri dolandırdı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir