taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7219
6.3808
1420.02
102556.15
261.425

Suruç'taki saldırıyla ilgili 19 kişi gözaltına alındı

Suruç'ta AK Partililere yönelik saldırıyla ilgili, aralarında HDP'nin vekil adayı İbrahim Kaplan'ın da bulunduğu soruşturmada 19 kişi gözaltına alındı.

Haber Merkezi | 16.06.2018 - 11:13..
Whatsapp ile paylaş
Suruç'taki saldırıyla ilgili 19 kişi gözaltına alındı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

HDP YÖNETİCİLERİ DE GÖZALTINDA

Seçim çalışmaları sırasında Kürtçe yaptığı konuşmada, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile ilgili sözleri nedeniyle HDP Şanlıurfa 6. sıra milletvekili adayı Kaplan'ın yanı sıra terör bağlantısı nedeniyle HDP ve DBP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.

Zanlılar, sağlık kontrolünün ardından İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

"BİZİ ACITAN İÇİMİZDEKİ İHANETTİR"

HDP adayı İsmail Kaplan, Suruç'taki seçim çalışmaları sırasında Kürtçe yaptığı konuşmada, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a yönelik, "Bakın arkadaşlar, bizi acıtan nedir biliyor musunuz? Elbette ki içimizdeki ihanettir. O İdris-i Bitlisi... Biz 3 Mayıs 2016'yı Ankara'daki Türk meclisini, Osman Baydemir’i, İbrahim Halil Yıldız’ı unutmadık. Biz o İdris-i Bitlisi var ya onun ihanetini 24 Haziran’da başarıya (kazanmaya) çevireceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Suruç'taki saldırıyla ilgili 19 kişi gözaltına alındı

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İbrahim Halil Yıldız'ı tarihi figür "İdris-i Bitlisi" olarak tanımlayıp ihanetle suçlayan Kaplan'ın konuşmasında verdiği tarihte yapılan TBMM Anayasa Komisyonu Toplantısı'nda HDP ve AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri arasında arbede yaşanmıştı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde önceki gün AK Parti'lilere yönelik silahlı saldırı sonucu çıkan olayda, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyinin de aralarında bulunduğu 4 kişi ölmüş, 8 kişi yaralanmıştı.

Suruç'taki saldırıyla ilgili 19 kişi gözaltına alındı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir