taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6227
Euro
7.2995
Altın
1586.86
Borsa
89643.71
Gram Altın
338.11
Bitcoin
41868.84

Suudi Arabistan Prensi: Gizli 12 milyar dolarım var

Kendini Suudi Arabistan'ın Warren Buffett'ı olarak gören yatırımcı Prens Alwaleed, kamuoyuna açıklamadığı 12 milyar dolarının olduğunu söyledi.


Whatsapp ile paylaş

Suudi Arabistan Prensi: Gizli 12 milyar dolarım var

Suudi Arabistan Prensi: Gizli 12 milyar dolarım var

Suudi Arabistan Prensi Alwaleed'in yatırım fonu Kingdom Holdings, 5 Eylül'den bu yana yüzde 52 oranında değerlendi. Fonun değeri 5 Eylül'de 52 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti.

'AÇIKLANMAYAN VARLIKLARDA YATIRIMLARIMIZ VAR'

Fonundaki ani değerlenmeyle ilgili konuşan Suudi Prens, “Resmi olarak açıklamak zorunda olmadığımız varlıklarda yatırımlarımız var. Bu yatırımların değeri 11-12 milyar dolar civarında. Piyasada bu yatırımlarımızın değeri iki katına bile çıkabilir” dedi.

Suudi Prens'in son dönemdeki yatırımlarının başında Twitter, Four Season otelleri ve Çin merkezli internet üzerinden alışveriş hizmeti sunan JD.com sitesi geliyor. JD.com; Çin'in en büyük ikinci online perakende şirketi ve yakın zamanda halka arzı planlanıyor. Suudi Prens, Kingdom Holding’in yüzde 95'ine sahip ve şirketin 2008'deki halka arzından bu yana elinden tek bir hisse bile çıkarmadı.

BUFFETT KADAR BAŞARILI OLMAYACAĞINI KABUL EDİYOR

Prens Alwaleed, her zaman Warren Buffett'ı kendisine idol olarak gördüğünü söylüyor ve son zamanlardaki başarısına rağmen yakın zamanda Omaha Kahini olarak anılan yatırım gurusu Buffett kadar başarılı olamayacağını kabul ediyor. Suudi Prens ekonomi basını gündemini Forbes ile girdiği milyarderler listesi kavgasıyla oldukça meşgul etmişti. Prens Alwaleed, Forbes dergisinin şirketinin değerini olduğundan daha düşük gösterdiğini iddia etmiş, Forbes bu iddiaları yalanlamıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir