taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8052
6.4695
1474.91
107921.68
275.316
41817.45

Taciz filmi gerçek oldu

İzmir'de bir mimar, patronu olan kadın mimar tarfından tacize uğradı.

14.01.2011 - 13:20..
Whatsapp ile paylaş

Taciz filmi gerçek oldu

Başrollerini Michael Douglas ve Demi Moore'nun paylaştığı, kadın patronunun tecavüz ve şantajına maruz kalan bir çalışanın, kurtulmak için harcadığı çabayı anlatan 'Taciz' adlı film İzmir'de gerçek oldu. 

''TACİZİNE BOYUN EĞDİM''

İzmir'de 26 yaşındaki mimar U.Ü., Alsancak'ta bulunan 38 yaşındaki kadın mimar M.Z.'ye ait iç mimarlık şirketinde çalıştığını ve patronu tarafından cinsel saldırıya uğradığı gerekçesiyle savcılığa başvurdu.Tacizin cinsel içerikli mesajlarla başladığını öne süren U.Ü., yaşadığı olayları şöyle anlattı:

"O mesajları görmezlikten geldim. Bir gün odasında beni elle taciz etti.Tepki gösterince cinsel eğilimimin farklı olup olmadığını sordu. Bu soru zoruma gittiği için tacizine boyun eğdim. Ardından ustaların yaptığı işi denetlemek için lüks bir villaya gittiğimizde yalnız kalınca üzerime saldırdı. Elinden kurtulup uzaklaştım. Bana beni istediğini söyledi. Ben ise istemediğimi söyledim."

KURTULMAK İÇİN BİRLİKTE OLDU

Kapıya yöneldiğinde patronunun "Bu kapıdan çıkarsan sabah sakın işe gelme" dediğini öne süren U.Ü., şöyle devam etti:

"Çalışmak zorunda olduğumu biliyordu ve bunu her tacizinde kullanıyordu. 'Kurtulurum' düşüncesiyle onunla birlikte oldum. Ama sonraki günlerde de her fırsatta saldırdı. Evlenmeyi düşündüğüm kişiden ayrıldım. Karşı cinsle olan ilişkilerimde psikolojik sorunlar yaşamaya başladım. Şikâyetçiyim.''

''ELEKTRİK ALDIM''

İddiaları reddeden M.Z. ise "Sadece bir ara pozitif elektrik aldım ve ona düşünce olarak açıldım. Mesajları düşüncesizce davranarak gönderdim. Sanırım işten çıkartılacağını düşünerek istifasını verip şikâyette bulundu. İftiradır" dedi. Savcı iddiaları ve cep telefonu mesajlarını dayanak göstererek M.Z. hakkında, "cinsel saldırı" dan 7 yıl, "cinsel taciz"den 2 yıl olmak üzere 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir