taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7711
Euro
7.3254
Altın
1658.5
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.472
Bitcoin
49315.2

Tacizci büyükelçi Naim Araidi ülkesine çağrıldı

İsrail Oslo Büyükelçisi Naim Araidi, büyükelçilik personeline karşı seks tacizinde bulunmakla suçlanınca apar topar ülkesine çağrıldı.


Whatsapp ile paylaş

Tacizci büyükelçi Naim Araidi ülkesine çağrıldı

Tacizci büyükelçi Naim Araidi ülkesine çağrıldı

Büyükelçi Müsteşarı George Deek, konu hakkında açıklama yapmak istemediğini belirtirken,  İsrail'in yüksek tirajlı gazetelerinden Yedioth Ahronoth da büyükelçi Naim Araidi'nin taciz suçlamaları nedeniyle ülkesine çağrıldığını doğruladı.

PERSONELİ TACİZ ETMEKLE SUÇLANIYOR

Olay ilk kez Norveç'in Aftenbladet gazetesinde yer aldı. Ancak gazete, büyükelçi ve ülkesinin adını açıklamadan, Araidi için sadece "bir ülkenin büyükelçisi personelini taciz etmekle suçlanıyor" şeklinde haber yayımladı. ABD'de İnternet Sayfası bulunan Richard Silverstein ise, isim yasağının kendisini etkilemeyeceğini belirterek Büyükelçinin adını ve ülkesine çağrılış nedenlerini açıkladı. İsrail Gazetesi Yedioth Ahronoth; Büyükelçinin adını kullanmadan yayımladığı haberde, büyükelçilikte ve rezidansda çalışan personelin, Büyükelçi Naim Araidi'ni seks düşkünü olmak ve personelini taciz etmekle suçladığını yazdı.

'İDDİALAR KONUSUNDA SORUŞTURMA BAŞLATTIK'

İsrail Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, suçlamalarla ilgili olarak konunun araştırılması için büyükelçinin geri çekildiği belirtilerek, "Naim Araidi'nin diplomatik eğitimi yok. Ancak İsrail'de Arap azınlığı temsil ediyor ve ülkemizin Araplarla sorunlarının çözümüne katkıları olduğu için Büyükelçi olarak Oslo'ya atanmıştı. İddialar konusunda soruşturma başlattık" denildi. İsrail'in, büyükelçiyi geri çekmeden önce Oslo'ya bir hukukçu müfettiş göndererek dorum hakkında geniş bilgi edindiği ve gerekli delilleri topladıktan sonra geri çekme işlemini gerçekleştirdiği bildirildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir