taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4646
Euro
7.1897
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.417
Bitcoin
38442.61

Taksim'de binlerce kişi Özgecan için yürüdü

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, Özgecan Aslan cinayetini protesto etmek için Taksim Tünel Meydanı'nda toplandı.

DHA | 22.02.2015 - 17:31..
Whatsapp ile paylaş

özgecan

Mersin'de hunharca katledilen Özgecan için İstanbul 'da binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüş düzenlendi. Genç-yaşlı eyleme katılan kadınlar sloganlar atarak Galatasaray Lisesi önüne gelince Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu adına basın açıklaması okundu.

Taksim'de binlerce kişi Özgecan için yürüdü

HERGÜN EN AZ 3 KADIN KATLEDİLİYOR

Grup adına basın açıklamasını okuyan Öznur Subaşı, Özgecan Aslan'ın öldürülmesi olayının ülke gündemine oturduğunu ancak cinayetin sorumluluğunu kimsenin aldığını belirtti.

Taksim'de binlerce kişi Özgecan için yürüdü

Türkiye 'de hergün en az 3 kadının eşi, babası, sevgilisi, ağabeyi tarafından katledildiğini ifade eden Subaşı, "Kadın cinayetleri ne kadar vahşice işlense de katillerin hiçbiri ruh hastası değil, hepsinin ortak özelliği erkek olmak ve devlet yetkilileri tarafından bu katillerin sırtının sıvazlanması" dedi.

"KATİLLERİN CEZALARINDA İNDİRİME HAYIR"

Kadın cinayetlerinin önlenmesi için taleplerinin dikkate alınması gerektiğini kaydeden Subaşı, "Meclis toplansın, acil önlem alınsın. Tecavüzde rıza aranmaz, tacizde ve tecavüzde kadının beyanı esastır. Aile değil kadınız, Kadın Bakanlığı kurulsun. Kadın katillerinin cezalarında iyi hal, tahrik indirimine hayır. Evlilik, aile eğitim programları kaldırılsın. Boşanmalar değil, erkek şiddeti engellenmeli. Fıtrat dediniz, eşitliğe saldırdınız. Kadınlar için gerçek eşitlik" diye konuştu.

Taksim'de binlerce kişi Özgecan için yürüdü

Türkçe basın açıklamasının ardından Kürtçe basın açıklaması da okuyan kadınlar, eylemlerini sonlandırdı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir