taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Taner Yıldız'dan Kılıçdaroğlu'na mazot yanıtı

Enerji Bakanı Taner Yıldız, mazotun litresini 1,5 TL'ye indireceğini vaat eden Kılıçdaroğlu'na "Dürüst olmalıyız" dedi.

DHA | 29.04.2015 - 12:08..

taner

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen 3. Uluslararası Akıllı Şebekeler Kongresi'ne katıldı.

Bakan Yıldız, kongrenin açılışında yaptığı konuşmasında, "Burası bir siyaset alanı değil, teknik bir çalışma ama benim bir siyasi kimliğim var" diyerek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun mazotun litresinin 1.5 TL'ye indirecekleri yönündeki vaatleriyle ilgili konuştu. Taner Yıldız, şunları söyledi;

1,21 LİRA DEDİĞİNİZ RAKAM TÜPRAŞ'IN RAFİNERİ FİYATIDIR

"Ben bir açıklama yaptım, 'biz vatandaşımıza, sanayicimize ve bütün abonelerimize dürüst davranmalıyız' diye. Mazotun, motorinin litresinin 1.5 TL'den satılacağı söylendi. Ben de bir soru sordum, dedim ki 'maliyeti 1.80 TL civarında olan bir mazotu, motorini nasıl 1.5 TL'den satacaksınız? Bu vatandaşımızı aldatmak anlamına gelmiyor mu?' dedim. Bir açıklama yaptı dün Sayın Kılıçdaroğlu, 'Hayır maliyeti 1.21 TL'dir' dedi. 1.21 TL dediğiniz rakam TÜPRAŞ'ın rafineri fiyatıdır. Her halde siz Sivas'taki çiftçimize TÜPRAŞ'tan bidonlarla falan sevk etmeyi düşünmüyorsunuz. Bunun maliyeti 42 kuruştur, dağıtım ve bayi ağı, eder 1.80 TL. Benim söylediğim rakam.

Taner Yıldız'dan Kılıçdaroğlu'na mazot yanıtı İZLE


ŞEFFAF VE DÜRÜST DAVRANMAMIZ LAZIM

KDV'sini, ÖTV'sini zaten saymıyorum. O yüzden bizler bir şey yaparken, ister lehinize isterse aleyhinize, mutlaka şeffaf ve dürüst davranmamız lazım. Bu ülkenin idaresine konacak iradeler, siyaset eliyle gösterilecek iradelerin doğru bir şekilde dizayn edilmesi lazım ki, ülkemiz hak ettiği siyasi istikrarı sürdürülebilir olsun ve bunu daha ötelere çocuklarımıza, geleceğe taşıyabilir olsun."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)