taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7484
Euro
7.3572
Altın
1663.44
Borsa
94388.31
Gram Altın
360.352
Bitcoin
49353.32

Taraklı yeni meydanına kavuşuyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’nın tarihi semtlerinden olan Taraklı’da yeni bir meydan projesi için müjdeyi verdi.


Whatsapp ile paylaş

Taraklı yeni meydanına kavuşuyor

hdhdh

Tarihi evleri ile en az Safranbolu evleri kadar ayakta kalabilmiş olan Taraklı konakları, Safranbolu'dan farklı olarak yemyeşil bir doğanın içinde yer alıyor.

Tarihi han ve hamamların bulunduğu, Osmanlı dokusunun hakim olduğu ilçede bu ihtişama yakışır bir meydan projesi başlıyor. Hayata geçirilecek olan yeni proje, bölgenin özgün mimarisi ile uyumluluk gösterecek.

Taraklı yeni meydanına kavuşuyor

PROJE TARAKLI'NIN SİMGESİ OLACAK

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, meydan düzenleme çalışmalarına bir yenisinin daha ekleneceği şöyle belirtti: “Daha önce Arifiye, Akyazı, Karapürçek ve Ferizli ilçelerimize yeni meydanlar kazandırmış, şehrimizin vitrini Gar, Orhan Camii ve Yeni Camii meydanlarında örnek projeler hayata geçirmiştik. İnşallah yeni dönemde de Taraklı'da kapsamlı bir meydan düzenleme çalışması hayata geçireceğiz. Taraklı'ya hayırlı olsun.”

Yeşil alanları, oturma grupları ve aydınlatması ile Taraklı'nın simgesi olacak örnek bir proje ile mimari yapıya uyumluluk sağlanacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir