taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6728
Euro
7.3047
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
360.64
Bitcoin
46613.2

Tarhan'dan Özgecan'ın ailesine taziye ziyareti

Emine Ülker Tarhan, Özgecan Aslan'ın ailesine taziye ziyaretine gitti.

İHA |
Whatsapp ile paylaş

Tarhan'dan Özgecan'ın ailesine taziye ziyareti

emine

Tarhan, Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın Mersin’deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ailenin, Barış Mahallesi’ndeki evine gelen Tarhan, baba Mehmet Aslan ve anne Songül Aslan ile görüşerek baş sağlığı dileklerinde bulundu.

"BURADA HAYAT DURMUŞ"

Çıkışta, "Burada hayat durmuş, hayat devam etmiyor" diyerek gazetecilere açıklamalarda bulunan Tarhan, "Söylenecek çok az şey var. Cehennem yaşıyor aile. Bu cehennem ateşini söndürecek tek şey bu canilerin hak ettikleri cezayı bulmasıdır. Başka hiçbir şey hafifletemez" ifadelerini kullandı.

"DEVLET ADALETİ SAĞLAMAK ZORUNDA"

Gazetecilerin, "Hak ettikleri ceza nedir? İdam tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Tarhan, şu şekilde konuştu; "Şu anda devlet adaleti sağlamak zorunda. Burada siyaset yapılmaz çok üzgünüm. Kız annesi olarak, yargıç bir hukukçu olarak çok çok üzgünüm. Bununla mücadele edilmeli. Daha kaç kadın, kaç genç kız için mezarlar kazılacak bu ülkede. Buna birileri itiraz etmek zorunda. Kadınlar birlikte olmalı. O anneleri, kız çocuklarını korumak için mücadele etmeye çağırıyorum. Bu ülkenin kadınları, çocukları, genç kızları olarak bunları hak etmiyoruz. Güvenliklerini sağlamak zorunda devlet. Buna kim sebep olmuşsa, kim teşvik etmişse, canileri cezalandırmak da dahil bununla mücadele etmek zorundayız, tüm kadınlar olarak."

Tarhan, ziyaretinin ardından evden ayrıldı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir