Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
714.600
2.31%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Hazreti Muhammed'in mirasına ne oldu İZLE

  Hazreti Muhammed'in mirasına ne oldu İZLE

  Habertürk ekranlarındaki Öteki Gündem'de Hazreti Muhammed'in hayatı ve vefatı konuşuldu.
  • 12.09.2014 - 17:08

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Habertürk'te Pelin Çift'in sunumuyla ekrana gelen Öteki Gündem dün gece sezonu açtı.

  Programda bilinmeyen yönleriyle Hazreti Muhammed'in vefatı Prof. Dr. Adnan Demircan ve Prof. Dr. Mehmet Azimli tarafından konuşuldu.

  Hazreti Muhammed in mirasına ne oldu İZLE #1

  HZ. MUHAMMED'E ZEHİRLİ ET YEDİRDİLER

  Programın konuklarından Mehmet Azimli, Hazreti Muhammed'in sofrasına konulan zehirli etten dolayı bir zehirlenme yaşadığını ancak bundan kurtulduğunu aktardı. Prof. Azimli, Hz. Muhammed'in bu olaydan 3 yıl sonra bir kimseye hasta yatağında şunları söylediğini belirtti: 3 yıl önce yediğim etin zehrini hala damarlarımda hissediyorum. Azimli bazı kaynaklar bu yüzden Hz. Muhammed'in bu zehirlenme hadisesinden dolayı “şehit” olarak vefat ettiğini de sözlerine ekledi.

  Hazreti Muhammed'in mirasına ne oldu İZLE

  ATEŞLİ HASTALIK YÜZÜNDEN VEFAT ETTİ

  Öte yandan Adnan Demircan ise Hz. Muhammed'in ateşli bir hastalığa yakalandığını, 13 gün süren hastalığın neticesinde vefat ettiğini söyledi.

  Hazreti Muhammed in mirasına ne oldu İZLE #2

  HZ. MUHAMMED'İN MİRASI

  Programın sunucusu Pelin Çift Hz. Muhammed'in vefatından sonra mirasına ne olduğuna yönelik bir soru sordu. Prof. Mehmet Azimli, Hz. Muhammed'in mirasına yönelik bir tartışma yaşandığını eklediği sözlerini sürdürdü:

  Hz. Fatma Hz. Ebubekir'den babasının yani Hz. Muhammed'in mirasını istiyor. Hz. Ebubekir ise böyle bir mirasın bulunmadığını söyleyerek Hz. Fatma'yı geri çeviriyor.

  HZ. MUHAMMED'İN MALI MI, DEVLETİN MALI MI TARTIŞMALARI

  Hz. Muhammed ve ailesi zekat almıyor. Ona devletten harcaması için bir kalem ayrılıyor. Bu Hz. Muhammed'in malı mıdır, yoksa devlet tarafından ayrılmış olan bir kalem midir diye bir anlaşmazlık var. İşte Hz. Fatma ile Hz. Ebubekir arasındaki anlaşmazlık budur. Hz. Fatma'nın isteğini, Hz. Ebubekir geri çeviriyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir