taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.2917
6.0496
1227.88
92659.12
209.056

Tarihi mektep gençlik merkezi oluyor

Hasanpaşa Nazifbey Sokak'ta 102 yıl önce açılan tarihi bina, yenilenip Gençlik Sanat Merkezi olacak.

11.04.2015 - 08:50..

sdfsd

Hasanpaşa Nazifbey Sokak'ta tarihi Özdemiroğlu Mektebi binası artık Kadıköy Belediyesi’ne ait. 102 yıl önce kız mektebi olarak açılan tarihi bina, aslına uygun olarak yenilenip Gençlik Sanat Merkezi olarak kullanıma açılacak.

673 metrekare arsada yaklaşık 180 metrekare üzerine 4 kat şeklinde inşa edildiği belirtilen ve 11 odası bulunan tarihi binanın tescili, Kadıköy Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü tarafından yapıldı. Projesi onaylanan tarihi yapının yenileme çalışmalarına ise kısa süre içinde başlanacak.

KÜLTÜR SANAT MERKEZİ OLACAK

Yenileme çalışmalarına ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, binanın kültür - sanat ve eğitim amaçlı Kadıköy’e kazandırılacağını belirterek şunları söyledi “ Yedi yıldır faaliyet gösteren Çocuk Sanat Merkezimiz var. Bu merkezimiz, 4 yaşından 14 yaşına kadar olan çocuklarımız için hizmet veriyor. Bu binayı yenileyerek 14 yaş üzeri gençlerimizin kültür- sanat eğitimi aldıkları bir merkez olarak hizmete açmayı düşünüyoruz. Binada şu anda keşifler yapılıyor, çalışmalarımız hızla devam ediyor. Öyle sanıyorum ki 2016 yılında binayı gençlerin kullanacağı kültür sanat merkezi olarak Kadıköy’e kazandırabiliriz” dedi.

Bu projenin sonunda Kadıköy, Çocuk Sanat Merkezi’nin yanı sıra bir de Gençlik Sanat Merkezi’ne sahip olacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir