taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4695
Euro
7.1862
Altın
1629.13
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.344
Bitcoin
38291.71

Tarsuslu şoförler Özgecan cinayetini kınadı

Mersin'in Tarsus ilçesindeki şoförler, Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesini kınayarak, "Bir kişi için bütün camiamızı linç etmeyin" dedi.

15.02.2015 - 17:19..
Whatsapp ile paylaş

tarsus

Mersin'de minibüs şoförü tarafından bıçaklanarak öldürülen sonra da cesedi yakılan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan Türkiye gündemine oturdu. Cinayete gelen tepkiler dinmedi.

TARSUSLU ŞOFÖRLER CİNAYETİ KINADI

Tarsus Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar İşletme Kooperatifi'nin (TOK) Başkanı Nafiz Kızılyaka, Özgecan Aslan’ın vahşi bir şekilde öldürülmesini lanetle kınadıklarını söyledi.

"ŞOFÖR OLARAK BU OLAY BİZE ACI VERİYOR"

Kızılkaya, "Bu olayın mesai dışında gelişmesi bizleri çok daha farklı düşündürüyor. Şoför olarak çalışan, üyemiz dahi olmayan birinin, bir arkadaşımızın işi icabı arabasını 2-3 günlüğüne verdiği bir kişi tarafından böyle bir olayın yaşanması bize çok büyük acı veriyor" dedi.

Tarsuslu şoförler Özgecan cinayetini kınadı

"BİR KİŞİ UĞRUNA BİZİ LİNÇ ETMEYİN"

Ailenin acısını paylaştıklarını dile getiren Kızılkaya, "Elbette ki toplumun şu anda haklı tepkilerini saygıyla karşılıyoruz. Metanetle de karşılayacağız. Kamuoyundan şunu rica ediyoruz, bütün camiamızı bir kişi uğruna yakmasınlar. Bu insanların da sağduyulu çalıştıklarına inansınlar. Evlerine ekmek götürmekten başka da bir meselesi olmayan bu insanlara linç kampanyası yapılmasın" diye konuştu. 

Kızılkaya, benzer olayın meydana gelmemesi için TOK otobüsleri olarak gerekli önlemlerin alınacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir