taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7727
6.5793
1425.82
95765.03
264.529

TBMM Başkanı Şentop'tan saldırı girişimi açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis’e yönelik saldırı girişimini önleyen güvenlik görevlilerini tebrik ederek, “Meclisimizde güvenlikle ilgili gerçekten iyi işleyen bir sistem var” dedi.

AA | 16.05.2019 - 06:35..
Whatsapp ile paylaş

asd

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis'te iki kişinin gerçekleştirdiği saldırı girişimine ilişkin soruları cevapladı.

Ziyaretçi olarak gelen iki kişiden erkek olanın içeri girdiğini, kadının ise ziyaretçi kabul salonunda beklediğini belirten Şentop, erkek şüphelinin yaklaşık 1.5 saat içeride kaldıktan sonra dışarı çıkarak bekleme salonuna gittiğini, burada iki şüphelinin birlikte yaklaşık 1-1.5 saat daha vakit geçirdiğini anlattı.

GÜVENLİK SİSTEMİ TESPİT ETTİ

İki şüphelinin daha sonra birlikte içeriye girmek istediğini ancak kadın şüphelinin Meclis’e giriş yasağı olduğunun tespit edildiğini ifade eden Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kendilerine bunu izah etmeye çalışan halkla ilişkiler görevlimize, erkek olan arkadan saldırarak, boğazından sıkıyor. Oradaki güvenlik güçlerimizin müdahalesiyle etkisiz hale getiriyorlar. Meclisimizde güvenlikle ilgili gerçekten iyi işleyen bir sistem var. Buradaki, güvenlik görevlisi arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, kendilerine hassasiyetleri için teşekkür ediyorum."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir