taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.48395
6.1964
1202.2685
92480.87
212.358

TBMM Başkanı'ndan partilere devam çağrısı

Yeni anayasa için yapılan komisyonun dağılması sonrası TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 4 siyasi partiye yeniden çağrı yapacağını söyledi.

17.02.2016 - 12:40..

TBMM'de yeni anayasa çalışmaları için kurulan Mutabakat Komisyonu'nun dağılmasına ilişkin açıklamada bulunan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, şunları söyledi:

"VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ"

"Anayasa konusunda verilen sözlerin yerine getirilmesi gayesiyle bazı çalışmalar olmuştur. Bu çerçevede Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı temaslar çerçevesinde, 24. Dönem'de sonuçlanmamış çalışmaların devamı olarak aktarmıştır. Siyasi partiler yaptığım çağrıya olumlu yanıt verdiler. Komisyondan şahsımın ve kamuoyunun beklentisi, Türkiye'nin geleceği için yeni bir anayasa oluşturmak.

CHP ÜYELERİ FARKLI KANAATLARI BELİRTTİ

Bu toplantıda siyasi partilerin temsilcileri görüşlerini aktardı. İki toplantının gündemi çalışma usullerinin belirlenmesiydi. Komisyonun kuruluş gayesi dışında üç siyasi parti birbirine yakın çizgiye girmişken CHP üyeleri farklı kanaatlarını belirtti ve taviz vermeyeceklerini söyledi. Darbe yasalarının değiştirilmesi, anayasanın ilk dört maddesi ve başkanlık sisteminin gündeme getirilemeyeceği idi.TBMM Başkanı'ndan partilere devam çağrısı

ÇÖZÜM ÜRETMEK ZORUNDAYIZ

Baştan bu yana birlikte hareket etme durumunda olduğumuz için komisyonumuz görevini yerine getiremez hale geldi. Çözüm üretmek ve zorlukların üstesinden gelmek zorundayız. Meclisimiz bir bütün olarak milletimizin Meclisidir. Ortak aklı harekete geçirerek, anayasa yapım süreci yeniden ele alınacak ve başarıyla bitirilecektir.

4 PARTİ LİDERİNE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

Dört partinin liderine çağrıda bulunuyorum. CHP'nin de bu çağrıya olumlu cevap vermesi bekliyorum. AKP, HDP ve MHP'nin de bu çağrıya olumlu cevap vereceğini umuyorum"

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)