taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

TBMM'de hırsız gerginliği

Genel Kurul'da CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı'nın, kürsüdeyken "Hırsız var" demesi tansiyonu yükseltti.


Whatsapp ile paylaş

TBMM'de hırsız gerginliği

TBMM'de hırsız gerginliği

CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, Torba yasa teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda söz aldı. Sarı, Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarını eleştirerek, "Bu mecliste hırsız var diye bağırırken boşa bağırmamışız. Evet hırsız var" dedi ve eleştirilerini sürdürdü. Konuşmasını tamamladıktan sonra Sarı yerine geçerken, AK Partili milletvekilleri, konuşmanın hakaret içerdiğini iddia ederek, Sarı'ya müdahale etmeyen TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'ya tepki gösterdiler. Bazı AK Partili milletvekilleri seslerini yükselterek Mumcu'ya seslenirken yaşanan tartışma nedeniyle Mumcu, birleşime ara verdi.

TANSİYON YÜKSELDİ

CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı'nın konuşmasına tepki gösteren çok sayıda AK Partili milletvekili CHP sırasına giderek bağırmaya başladı ve Sarı'nın üzerine yürüdü. Bunun üzerine CHP ve AK Partili milletvekilleri arasında tartışmalar yaşandı. Yaşanan tartışma, araya giren Grup Başkanvekillerinin ortamı yumuşatmasıyla kavgaya dönüşmeden sonlandırıldı. Müslim Sarı ise, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal tarafından sıraların bulunduğu yerden uzaklaştırıldı.

Genel Kurula yaklaşık 20 dakika verilen aranın ardından birleşime devam edildi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AK Partili milletvekillerinin CHP sıralarını işgal ettiğini belirterek duruma tepki gösterdi. Hamzaçebi, "Meydan okuyan üst perdeden konuşan arkadaşlarınız var. İşgal ettiniz. Ayıp denen bir şey var" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir