taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5819
Euro
7.2733
Altın
1622.03
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.002
Bitcoin
41980.78
fuzulev

Tekirdağ'da şebeke suyu uyarısı

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 70 kişinin ishal ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurması üzerine belediye şebeke suyunun kullanılmamasını istedi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Tekirdağ'da şebeke suyu uyarısı

Tekirdağ'da şebeke suyu uyarısı

Hürriyet Mahallesi ve çevresinde oturduğu belirtilen 70 kişi gün içerisinde ishal ve kusma şikayetiyle Tekirdağ Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu.

İçme suyundan etkilendikleri belirtilen hastalar ayakta tedavi edilirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü elektrik kesintisi nedeniyle klorlama yapılamadığını açıkladı.

Genel Müdür vekili İbrahim İçöz, "Önceki gün ilçede yaşanan elektrik kesintileri sonrası bir müddet klorlama yapılamadı. Muhtemelen bu yüzden içme suyu kullananlar etkilenmiş olabilir" diye konuştu.

Süleymanpaşa Belediyesi de hoparlörle yaptığı duyurularda içme suyunda klorlama çalışması yapıldığı için bir süre kullanılmamasını istedi.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, hastaneye başvuranlardan alınan örnekle tahlil yapıldığını ve sonuçlarının daha sonra açıklanacağını ifade etti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir