Euro
15.6152
0.23%
Dolar
13.8296
0.23%
Altın
790.65
0.17%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
722.986
0.31%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Türkiye genelinde MOBESE'ler yenilenecek

  Türkiye'nin hemen hemen her yerinde bulunan MOBESE kameraları değiştirilecek.
  • Ajanslar
  • 21.05.2015 - 09:28
  Türkiye genelinde MOBESE'ler yenilenecek

  Türkiye genelinde MOBESE ler yenilenecek #1

  Bakan Sebahattin Öztürk, bir dizi ziyaret ve açılış için Niğde'ye geldi. Öztürk, ilk olarak Niğde Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nin ek binasının temel atma törenine katıldı. Ardından İl Emniyet Müdürlüğü'ne geçen Bakan Öztürk, burada yeni hizmete giren 10 araç ve 4 yunus motosikletli asayiş timleri biriminin açılışını yaptı.

  Açılışta konuşan Öztürk, 'Yerinde güvenlik hizmeti' diye bilinen bir kanun çıkarıldığını ve bu kanunla artık yaşlı, hasta ve mağdur kişilerin bulundukları yerde ifadelerinin alındığını söyledi. Türkiye'nin hemen hemen her yerinde MOBESE kameralarının bulunduğu ve bu sistem sayesinde de birçok olayın aydınlatıldığını ifade eden Öztürk, şunları söyledi:

  "BÜTÜN MOBESE'LER YENİLECENEK"

  "Bütün Türkiye'de şehirlerimize ve ilçelerimizde toptan Savunma Sanayi Müsteşarlığımızla beraber önümüzdeki yıldan itibaren MOBESE'ler yenilecektir. Dolayısıyla ilçelerimizde de MOBESE'ler kurulacak. Kent güvenliği, bir takım asayiş olaylarının önüne geçilecektir. Eğer orada MOBESE kamerası varsa, olan biten olayların ve suçun aydınlatılmasında çok önemli bir teknik hizmet."

  İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, ayrıca valilik ve hükümet konaklarının yapılmasının Bakanlığa ait olduğunu ve Türkiye'de bugüne kadar 103 hükümet konağı yapıldığını, 130 hükümet konağının yapımının ise devam ettiğini söyledi. Öztürk, birimin açılışını gerçekleştirdikten sonra sırasıyla İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Vali Necmeddin Kılıç ile Belediye Başkanı AK Partili Faruk Akdoğan'ı ziyaret etti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir