Euro
10.8307
0.75%
Dolar
9.2918
0.87%
Altın
532.82
0.95%
Borsa
1.431
-0.12%
Bitcoin
612.850
2.62%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Amazon, Google ve Microsoft, Joe Biden'ın konferansına katılacak

  Amazon, Google ve Microsoft, hack tehditlerinin önüne geçmeyi ve büyümekte olan kuantum alanında lider olmayı amaçlayan Beyaz Saray'ın konferansına katılacak. İşte detaylar...
  • REUTERS
  • 06.10.2021 - 09:51
  • Güncelleme : 06.10.2021 - 10:25
  Amazon, Google ve Microsoft, Joe Biden'ın konferansına katılacak

  Son yıllarda, internet kullanımının oldukça artmasıyla siber saldırılarda da artış yaşanıyor. Özellikle ABD, 2021'de yapılan saldırılardan fazlasıyla etkilenmiş durumda.

  Amazon, Google ve Microsoft'un, hack tehditlerinin önüne geçmeyi ve büyümekte olan kuantum alanında ilerlemeyi amaçlayan Joe Biden yönetiminin konferansına katılması bekleniyor.

  Beyaz Saray bilim ve teknoloji politikaları ofisi (OSTP), günümüzün gelişmiş süper bilgisayarlarından milyonlarca kat hızlı işlem yapması beklenen kuantum hesaplamalarının uygulanmasının görüşülüceği organizasyona ev sahipliği yapıyor.

  KUANTUM

  DEV ŞİRKETLER KATILACAK

  Biden yönetiminin sözcüsünün açıklamasına göre Boeing, Honeywell, International Business Machines, Intel ve Northrop Grumman'ın da konferansa katılması bekleniyor.

  OSTP'de kuantum bilgi bilimi yardımcı başkanı Charlie Tahan, "Kuantum bilgisayarları ve sensörlerine dair oldukça heyecan duyuluyor. Ancak asıl üzerinde durmak istediğimiz nokta gelecekte kuantum bilgisayarlarının çalıştıracağı topluma gerçekten yararlı olacak uygulamaların neler olacağı." dedi.

  Fiziğin temel prensiplerine dayanan teknoloji; hala başlangıç aşamasında, ancak sağlık hizmeti, finans, yapay zeka, hava durumu tahmini ve diğer alanlarda devrim yaratılmasını isteyen yatırımcıların göz bebeği haline geldi.

  BIDEN, BU ALANA İLGİ GÖSTERİYOR

  Başkan Joe Biden yönetimi, günümüzde kullanımda olan şifreleme standartlarını kolaylıkla çözebilecek kabiliyeti sağlayacak kuantum teknolojisinin özellikle ulusal güvenlik alanındaki yansımalarına odaklanıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir