Euro
11.1345
0.97%
Dolar
9.6063
1.33%
Altın
556.25
1.51%
Borsa
1.522
0.19%
Bitcoin
588.437
3.13%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Android kullanıcılarını kızdıran araştırma

  Android kullanıcılarını kızdıran araştırma

  ABD'de yayınlanan bir araştırmaya göre iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarına göre hem daha zengin hemde daha zeki.
  • 23.01.2015 - 13:54

  ABD'nin Massachusetts eyaletinde yer alan araştırma şirketi Chitika'nın yaptığı araştırmada iPhone kullanıcılarının Android kullanıcılarından daha zeki olduğu iddia edildi.

  İPHONE KULLANICISI HEM ZEKİ HEM ZENGİN

  Chitika’nın yaptığı araştırma Alaska, Montana ve Vermont eyaletlerinde iPhone kullanım oranının diğer eyaletlerden çok daha fazla olduğunu gösterdi. Bu eyaletlerde üniversite mezunlarının da çok olması ışığında bir değerlendirme yapan şirket iPhone kullanıcılarının daha zeki olduğu sonucuna vardı. Chitika’ya göre iPhone kullanıcıları sadece zeka olarak değil aynı zamanda maddi olarak da Android kullanıcılarından önde gözüküyor.

  BENZER BİR ARAŞTIRMA DAHA VAR

  Chitika’nın yaptığı araştırma bu alanda tek değil. Akıllı telefon kullanıcıları arasında yapılan diğer araştırmalarda da benzer sonuçlara ulaşıldı.

  İPHONE KULLANICILARI

  Ladbrokes şirketi de yaptığı araştırmada 1000 akıllı telefon kullanıcısına bir zeka testi uyguladı. iPhone kullanıcıları hız ve beyin fonksiyonlarının ölçüldüğü testte 94 saniye ile en hızlı sonuca ulaşan grup oldu.

  GOOGLE NEXUS İKİNCİ

  iPhone kullanıcılarından sonra Google Nexus kullanıcıları 99 saniye ile 2. sırada yer aldı.

  SAMSUNG VE HTC ART ARDA

  Testi en hızlı tamamlayan bir Samsung kullanıcısı olsa da Samsung kullanıcıları genel sıralamada 103 saniye ile 3. olabildi. HTC kullanıcıları ise aynı testi 105 saniyede tamamlayarak 4. sırada yer aldı.

  BLACKBERRY SONUNCU OLDU

  Blackberry kullanıcılarının ise 118 saniye ile en yavaş grup olduğu gözlendi.

  ABD'DE EN POPÜLER AKILLI TELEFON İPHONE

  Google’ın Android cihazları ABD’de daha fazla satılsa da iPhone ABD’deki en popüler akıllı telefon olma özelliği taşıyor. ABD genelindeki tüm akıllı telefonların %42’si iPhone, 2. en popüler cihaz ise Samsung modelleri.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir