Euro
10.1714
0.1%
Dolar
8.6628
-0.02%
Altın
491.63
0.01%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
381.353
-7.50%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Apple kullanıcılarına uyarı: Bilgileriniz tehdit altında

  Apple kullanıcılarına uyarı: Bilgileriniz tehdit altında

  Apple'daki güvenlik açığı, aralarında "Palo Alto Networks" isimli şirketin de bulunduğu güvenlik uzmanları tarafından ortaya çıkarıldı.
  • Ajanslar
  • 23.09.2015 - 22:00

  Apple kullanıcılarına uyarı: Bilgileriniz tehdit altında #1

  ABD merkezli ABC News'a bir açıklamada bulunan Apple sözcüsü, uygulama geliştiricilerine çalışmaları için sağladıkları sistemin sahte bir versiyonu olduğunu doğruladı.

  HACKER'LAR SİSTEMİ NASIL MANÜPİLE ETTİ?

  İddiaya göre, Çinli bazı yazılımcılar, Apple uygulamalarını geliştirmekte kullanılan "Xcode" isimli geliştirme ortamını (IDE), kaynağından indirmek yerine Çin'deki bir adrese yöneldiler.

  Yazılımcılar, Xcode'u Apple.com'dan indirmeyip Çin'in önde gelen internet şirketlerinden Baidu'nun bulut ağına kaydedilen bir sürümünü yüklediler. Bu sistemle şekillendirilen iOS uygulamaları da otomatik olarak söz konusu zararlı yazılıma ev sahipliği yapıyor ve bu sistem sayesinde hacker'lar kullanıcı bilgilerine ulaşabiliyor.

  APPLE ZARARLI UYGULAMALARI SİLDİ

  Güvenlik uzmanlarına göre zararlı kod bulaşan uygulamalar kullanıcıların şifreleri dahil kişisel verilerini ele geçirebiliyor. Apple, zararlı yazılım bulaşan uygulamaların AppStore'dan kaldırıldığını açıkladı. Baidu ise manipüle edilmiş geliştirme ortamı Xcode'u sildiğini duyurdu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir