Petrol
83.74
-1.33%
Euro
17.6856
-0.02%
Dolar
18.4891
0.22%
Altın
964.75
-0.12%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
350.936
-6.65%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Apple para iadesi yapacak

  iPad satış yaptığı tüm kullanıcılarına e-mail gönderek para iadesi seçeneği sunacaklarını açıkladı.
  • 29.03.2012 - 15:07
  Apple para iadesi yapacak

  Apple para iadesi yapacak #1

  Apple avukatları, Avustralya tüketici hakları kurumunun uyarısı üzerine, bu ülkede yeni iPad satışı yaptığı tüm kullanıcılarına e-mail gönderek para iadesi seçeneği sunacaklarını açıkladı.

  Avustralya'nın Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), Apple'ı, yeni iPad'in pazarlaması yapılırken tüketicileri 4G uygulamasının ABD'den başka bir ülkede çalışmayacağı konusunda uyarmamakla suçladı.

  Apple'ın yaptığı reklamlarla tüketicileri yanlış yönlendirdiğini belirten komisyon, yeni nesil iPad'in Avustralya'da bağlanabileceği bir 4G mobil veri ağının bulunmadığı konusunda bilgilendirme yapılmadığı için yasal işlem başlatmıştı.

  ACCC, Apple'ın belirttiği gibi, yeni iPad'lerin SIM card kullanarak Avustralya'nın Telstra ağına bağlanabildiği bilgisinin doğru olmadığını belirtti. Apple avukatı Paul Anastassiou ise hiçbir zaman böyle bir bilgi vermediklerini öne sürdü.

  Anastassiou, Melbourne'daki Federal Mahkeme'ye, 4G özelliği bulunan iPad alan tüm kullanıcılarına e-mail göndereceklerini ve para iadesi seçeneği sunacaklarını belirtti. Yeni nesil iPad, 16 Mart günü 10 ülkede piyasaya sunulmuş, Avustralya saat farkıyla satışın başladığı ilk ülke olmuştu.

  Yeni iPad'in 4G Long Term Evolution (LTE) yeni nesil 'ultra hızlı' internet bağlantısı teknolojisi, şun an için sadece AT&T ve Verizon şirketlerinin mobil ağlarının kapsama alanında bulunan ABD ve Kanada'da kullanılabiliyor.

  Piyasaya sürülmesinin ardından ilk dört günde üç milyon satmayı başaran yeni iPad, bazı kullanıcıların 'aşırı ısındığı' yönündeki şikayetlerine maruz kalmıştı.


  Görüş Bildir