Euro
10.1065
0.01%
Dolar
8.568
0.18%
Altın
493.97
-0.07%
Borsa
1.349
0%
Bitcoin
316.211
-2.50%
27ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 27 C

  Apple ve Samsung'un yeni savaşı: Liquipel

  Ezeli rakipler Samsung ve Apple arasındaki mücadele yeni bir alana taşındı: Liquipel teknolojisi.
  • 07.02.2012 - 14:49
  Apple ve Samsung'un yeni savaşı: Liquipel

  Apple ve Samsung un yeni savaşı: Liquipel #1

  Tablet bilgisayar piyasasında patent kavgasına tutuşan elektronik üreticileri Samsung ve Apple, akıllı telefon pazarındaki mücadelelerine de kaldığı yerden devam ediyor.

  LİQUİPEL TEKNOLOJİSİ İLE TELEFONLAR ARTIK SU GEÇİRMEZ

  SU GEÇİRMEZLİK TEKNOLOJİSİ

  Teknoloji dünyasındaki spekülasyonlara göre, Samsung ve Apple, piyasaya sürecekleri yeni akıllı telefonlarında Liquipel, yani "su geçirmezlik" teknolojisi bulunduracak.

  Today's iPhone sitesinin iddiasına göre, Galaxy S III ve iPhone 5, suya yüzde 100 dirençli olacak. Siteye bu konu hakkında bilgi veren kaynak, "Hem Galaxy S III hemde iPhone 5 liquipel teknolojisine sahip olacak. Her iki şirket de bu ürünleri için garanti şartlarını yeniden düzenleyecek" dedi.

  BUHAR HALİNDE UYGULANIYOR

  Site, liquipel teknolojisi hakkında bilgi veren kaynağın, geçmişte kendilerine iPhone 4 ve iPhone4S'in piyasaya sürülme tarihlerini kesin olarak ilettiğine dikkat çekti. Bu kişinin, İngiltere'deki büyük bağımsız telefon perakendecilerinden birinde çalıştığı ifade edildi.

  Liquipel teknolojisi, cep telefonunu su geçirmez hale getirmek için yüzeyinin özel bir maddeyle kaplanması anlamına geliyor. Bu teknoloji kapsamında, kaplama, su geçirmeme özelliği kazandıran madde buhar halindeyken yapılıyor. Bu şekilde, madde hem cep telefonunun dışını, hem de içindeki parçalarını su geçirmeyecek şekilde kaplıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir