Petrol
110.69
0.64%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.209
1.83%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Apple Watch'ın çıkış tarihi belli oldu

  Apple'ın yeni perakende sorumlusu Angela Ahrendts, gelecek yıl beklenen Apple'ın akıllı saati Apple Watch için tarih verdi.
  • 03.11.2014 - 15:25
  Apple Watch'ın çıkış tarihi belli oldu

  apple watch

  Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte tanıttığı; ancak iPhone'ların aksine Apple Watch'u seneye bırakan teknoloji devinin bu cihazları ne zaman satışa sunacağı belli oldu.

  APPLE'IN İLK AKILLI SAATİ OLACAK

  Ahrendts konuyla ilgili yaptığı açıklamada bahar aylarında cihazın tüm dünyada satışa çıkacağını kaydetti. Mart ayı itibariyle satışı beklenen Apple Watch, Apple'ın yıllardır beklenen ilk akıllı saati olacak. Apple'ın CEO'su Tim Cook'un "kapsamlı bir sağlık ve egzersiz cihazı" olarak tanımladığı Apple Watch Digital Crown adını verdiği özel kadranı sayesinde kullanıcıların görüşlerini engellemeden ekran üzerinde gezinmesini ve yakınlaştırma yapmasını mümkün kılıyor.

  Apple Watch ın çıkış tarihi belli oldu #2

  EKRANI SAFİR KRİSTAL İLE KAPLI

  İki farklı ekran boyutuyla gelen Apple Watch için üç farklı kaplama seçeneği bulunuyor. Apple Watch’un ekranı çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olan safir kristal ile kaplanmış. Apple Watch’da yerleşik jiroskop, kalp atış hızı sensörü ve Taptic Engine adını taşıyan özel bir sensör bulunuyor. Taptic Engine sayesinde Apple Watch ekran üzerindeki hafif bir dokunuş ve sert bir bastırma arasındaki farkı algılayabiliyor.

  Apple Watch ın çıkış tarihi belli oldu #3

  KABLOSUZ SARJ ÖZELLİĞİ

  Sert dokunuşlar Apple tarafından Force Touch olarak adlandırılırken, Apple Force Touch’ı fareyle sağ tık yapmanın akıllı saatlerdeki karşılığı olarak tanımlıyor. Apple Watch endüktif kablosuz şarj özelliği bulunuyor. Apple Watch ile kullanıcılar mesajlarını saatleri üzerinden okuyabilecek, sesli komutları yerine getiren dijital asistan Siri'yi de kullanabilecek. Ancak Apple Watch'un yapabildikleri sadece mesajları okumaktan ibaret değil elbette. Kullanıcılar harita yönergelerine, iPhone'larındaki şarkılara ve hatta hava durumuna yine saatleri aracılığıyla erişebiliyor.

  Apple Watch ın çıkış tarihi belli oldu #4

  FİYATI 349 DOLARDAN BAŞLIYOR

  Bunun dışında ses tanıma ve emoji'ler yoluyla cevap gönderebiliyorsunuz. Yazı yazabileceğiniz bir klavye sunulmuyor. İsterseniz kalp ritminizi de arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. Bunu yaptığınızda karşı taraf, kalp ritminizle eşleşen bir titreşim hissediyor. Apple Watch ile tweet atabilmek de mümkün olacak. Özellikle Twitter'ın sıkı takipçileri için bu özellik oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor. Apple Watch'ın fiyatı 349 dolardan başlıyor.

  Apple Watch ın çıkış tarihi belli oldu #5

  Apple Watch ın çıkış tarihi belli oldu #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir