Petrol
111.41
2.18%
Euro
17.4687
-0.33%
Dolar
16.7387
0.24%
Altın
973.86
0.40%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
327.670
2.81%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Bakan Elvan 4G'ye geçiş tarihini açıkladı

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, katıldığı bir televizyon programında 4G'ye geçiş hakkında bilgiler verdi.
  • 04.12.2014 - 14:21
  Bakan Elvan 4G'ye geçiş tarihini açıkladı

  Bakan Elvan 4G ye geçiş tarihini açıkladı #1

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı bir televizyon programına katıldı. Programda Türkiye'nin 4G'ye ne zaman geçeceği hakkında konuşan Elvan, "4G ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Teknik düzeydeki çalışmalarımızı bitirdik." dedi.

  2015 SONUNDA GELİYOR

  Şu anda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çok yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Elvan "2015 sonuna doğru 4G'ye geçmiş olacağız" diye konuştu.

  "HIZ EN AZ 10 KAT ARTACAK"

  "Hız en az 10 kat daha artacak" diyen Elvan, mobil telefonlardan internete şu andakinden 10 kat daha hızlı girileceğini belirtti. İnternet konusunda kırsal alanlara yönelik de bir düzenleme olacağını bildiren Elvan, "İhaleye çıkıldığında kent merkezleri için bir düzenleme olacak bir de kırsal alanlar için düzenleme olacak. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Firmaların da özellikle şimdiden 4G'ye hazırlık yapmalarını düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

  "FİYATLAR DAHA DA DÜŞECEK"

  İnternetle ilgili fiyatlara bakıldığında en ucuz internetin Türkiye'de olduğunu anlatan Elvan, "Türkiye'de özellikle çok ciddi bir rekabet ortamı var. Fiyatlarda inanılmaz bir düşüş oldu. Teknolojideki gelişmesi ve rekabet ortamının bu şekilde devam etmesi muhtemelen fiyatları daha da düşürecektir" dedi.

  KEÇİÖREN METROSU

  Keçiören Metrosu için çalışmaların devam ettiğini anlatan Elvan, "Özellikle havalandırmaya yönelik teknik bir takım sıkıntılar ortaya çıkmış. Onları çözüyorlar, herhangi bir sıkıntımız söz konusu değil. 2015 yılında kesinlikle açacağız" dedi.

  ESENBOĞA HAVALİMANI

  Esenboğa Havalimanı'na yönelik alternatif güzergahlar belirlendiğini açıklayan Elvan, "Öncelikle bu güzergahlardan hangilerini tercih edeceğimize karar verdikten sonra Esenboğa'ya yönelik adımları atacağız" dedi.

  SİBER SALDIRI TİMLERİ

  Siber saldırılarını ülkeleri tehdit eden önemli bir husus olduğunun altını çizen Elvan, "Bu konuya yönelik biz kapsamlı bir şekilde çalışıyoruz. Özellikle Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda bir birimimiz var. O birime elemanlar alıyoruz, birimi daha da büyütüyoruz. Siber saldırılara yönelik her bir bakanlıkta, kurumda siber saldırı timleri oluşturuyoruz. Önümüzdeki günlerde bir tatbikat yapacağız. Silahlı Kuvvetler'in tatbikatları nasıl önemliyse bu siber saldırılara karşı önlem alma amacına yönelik tatbikatlar da bir o kadar önemli" açıklamasında bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir