Petrol
94.38
-0.76%
Euro
18.263
0.05%
Dolar
17.9576
0.00%
Altın
1.028
0.09%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
435.692
-2.60%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Bimeks'ten devrim gibi ödeme imkanı

  Bimeks'in PayTrust ile yaptığı anlaşma uyarınca tüketiciler, Bimeks mağazalarında kefilsiz, senetsiz, kredi kartsız 24 aya varan vadeyle 15 bin TL'ye kadar taksitle alışveriş yapabilecek.
  • 12.02.2015 - 15:14
  Bimeks'ten devrim gibi ödeme imkanı

  bimeks

  Türkiye'de ilklerin teknoloji perakendecisi Bimeks, yine bir ilke imza attı. Bimeks'in PayTrust ile yaptığı anlaşma uyarınca tüketiciler, Bimeks mağazalarında kefilsiz,senetsiz, kredi kartsız 24 aya varan vadeyle 15 bin TL'ye kadar taksitle alışveriş yapabilecek.

  TÜRKİYE'DE İLK VE TEK

  Türkiye'de teknoloji perakendeciliğinde ilk ve tek olma özelliği taşıyan bu sistem, 58 şehirdeki 140 Bimeks mağazasında "Bi'imza ile 24 aya kadar taksit" sloganıyla tüketicilerle buluşacak.

  Türkiye'nin ilk teknoloji perakendecisi Bimeks, müşterilerine yeni bir alışveriş kolaylığı sunuyor. Artık isteyen herkes Bimeks mağazalarından banka kredisi veya kredi kartı kullanmadan, kefil göstermeden ve senet düzenlemeden 24 aya kadar taksitle 15 bin TL'ye kadar alışveriş yapabilecek. Anlaşma, Türkiye Teknoloji Perakende Sektörü'nde ilk, tek ve münhasır (exclusive) olma özelliğini taşıyor.

  CAZİP ÖDEME SEÇENEKLERİ

  9 şubat 2015 tarihinde Bimeks'te yapılan imza töreninde konuşan Bimeks Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Akgiray, bir perakende şirketi olarak müşteriye her zaman daha çok seçenek sunmaya öncelik verdiklerini vurgulayarak, Paytrust ile yapılan bu anlaşmanın, Bimeks müşterilerine daha cazip ödeme seçenekleri sağlayacağını söyledi.

  Akgiray; "Bimeks, yazılım altyapısına yıllardır yatırım yaptı; bu sayede, Paytrust gibi önemli partnerlerle entegre çözümler oluşturabiliyoruz. Müşterilerimize 140 mağazamızın tamamında, 24 aya kadar vadeli, prosedür ve evrak yükü getirmeyen, kefilsiz ödeme seçeneği de sunacağız. Paytrust, kredi kartı kullanmayı tercih etmeyen veya ödemelerini daha uzun vadeye yaymak isteyen müşterilerimiz için, alışveriş esnasında tercih edebilecekleri bir seçenek olacak" dedi.

  BORÇ ÖDEME SİGORTASI

  Enigma Analiz CEO'su Hakan Törehan da konuşmasında; PayTrust'un temel olarak borç ödeme sigortasını içinde barındıran bir ödeme sistemi olduğunu söyledi. PayTrust için Bimeks ile işbirliği içine giriyor olmanın bu güvenli ve avantajlı alışveriş deneyimini daha fazla tüketiciye sunmaya yönelik büyük bir fırsat olduğunu vurgulayan Törehan, imzalanan işbirliği sözleşmesi ile artık Bimeks müşterilerinin istem dışı işsizlik, sürekli sakatlık, kritik hastalık, iflas gibi ödeme kabiliyetini yitirmeye yol açacak durumlara karşı koruma altına alınarak güvenli bir biçimde taksitli alışveriş yapmalarına olanak sağlandığını ifade etti. Bimeks ile teknoloji, dinamizm ve ticari etik bağlamında benzer vizyona sahip olmalarının ortaya güçlü bir işbirliği çıkardığının altını çizen Hakan Törehan, PayTrust ile müşteri sadakati ve memnuniyetinin artacağına inandıklarını belirtti.

  PAYTRUST SİSTEMİ NEDİR?

  PayTrust herhangi bir banka kredisi, kredi kartı, senet ve kefil gerekmeksizin taksitli satış yapmaya yarayan ve satışlarda tüketiciyi koruyarak oluşabilecek ödememe riskini ortadan kaldıran bir ödeme sistemidir. PayTrust ile yapılan alım satımlarda tüketici ölüm, kaza, işsizlik, sakatlık, kritik hastalık, iflas gibi nedenlerle ödeme yapamadığı takdirde kendisi adına ödemeleri yapılarak borçtan kurtulması sağlanır.

  PayTrust sayesinde oluşan bu güvenli alım satım ortamında tüketici taksitli alış veriş yapabilmenin keyfini yaşar.

  BİMEKS MÜŞTERİLERİNE ÖZEL

  Bimeks'in PayTrust ile yaptığı anlaşma, münhasırlık (exclusivity) özelliği taşıyor. Yani PayTrust'un avantajlarından, Türkiye'deki teknoloji perakendecileri içerisinde sadece Bimeks müşterileri faydalanabiliyor. Bimeks mağazalarında "Biimza" adıyla müşterilere sunulacak olan bu ödeme seçeneğinde Müşteriye 15 bin TL'ye varan miktarı 24 ay vadeye yayarak alışveriş yapma imkanı sağlanıyor.

  PAYTRUST'UN AVANTAJLARI

  PayTrust'un diğer bazı avantajları da şunlar:

  • Senet, kefil, kredi kartı gerektirmiyor

  • Bimeks mağazalarında, satın alma işlemi esnasında ve dakikalar içinde yapılıyor

  • Evrak hazırlama yükü yok; TC kimlik numarası olan geçerli bir kimlik yeterli

  • Taksitlerin ödemesi Bimeks mağazalarından veya bankalardan yapılabiliyor

  • Müşteri bankaya borçlu olmuyor

  • Banka kredisini etkilemiyor/azaltmıyor

  • Ölüm, işsizlik, kaza ve daha bir çok özel durum için ödeme sigortası içeriyor

  • Banka sistemine girmeden finansman elde ediliyor


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir