Euro
9.4768
-0.5%
Dolar
7.956
-0.62%
Altın
463.97
-0.27%
Borsa
1.338
1.31%
Bitcoin
153.205
4.24%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Eşinin Facebook'una girdi 2 yıl hapsi isteniyor

  Boşanma davası süren kocasının e-mail ve Facebook hesaplarına girerek bilgilerini değiştiren kadın hakkında dava açıldı.
  • 24.10.2013 - 07:25
  Eşinin Facebook'una girdi 2 yıl hapsi isteniyor

  Eşinin Facebook una girdi 2 yıl hapsi isteniyor #1

  Anlaşamadıkları için ayrı yaşamaya başlayan Semih Yaman (38), eşi Sinem Yaman (37) hakkında kendisine ait mail ve Facebook hesaplarına 4 ay boyunca girdiği, Facebook'taki profil resmini değiştirdiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Adli Bilişim Büro Amirliği'nce düzenlenen inceleme raporunda genç kadının ayrı yaşadığı eşinin hesaplarına girdiği tespit edildi. Sinem Yaman hakkında 'Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak girerek verileri değiştirmek' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  'HESAPLARIMIZ ORTAKTI'

  Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davada eşiyle 2012 Kasım ayından itibaren ayrı yaşadıklarını, eşinin evden ayrılırken şifrelerini bir kağıda yazarak bıraktığını anlatan Sinem Yaman, 'Söz konusu mail hesabını ortak açmıştık. Eşimin Facebook'unu da herkes gibi şifresiz olarak takip ettim. Profiline girmedim. Ayrıca profiline bir kadın resmi de yerleştirmedim' dedi.

  'BOŞANMA DELİLİ OLARAK'

  Semih Yaman'ın avukatı Emine Öztürk davaya konu olan Facebook hesabına yüklenen resimlerin boşanma davasına Sinem Yaman tarafından delil olarak sunulduğuna dikkat çekerek, 'Ayrılmalarına rağmen sanık eşinin hesaplarına girerek onun her hareketini takip etmiş, bilgilerini alarak kullanmıştır' dedi. Mahkeme hakimi, dosyayı bilişim uzmanı bilirkişiye göndererek duruşmayı erteledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir