Euro
9.473
0.28%
Dolar
7.7888
0.22%
Altın
461.29
0.21%
Borsa
1.332
0.06%
Bitcoin
149.400
-1.20%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Facebook çalışanlarına kasaba inşa edecek

  Facebook yeni projesiyle işyerini terk etmek istemeyen çalışanlarına yeni bir alternatif sunacak:'Facebook Kasabası'
  • 03.10.2013 - 22:38
  Facebook çalışanlarına kasaba inşa edecek

  Facebook çalışanlarına kasaba inşa edecek #1

  Facebook’un merkezini barındıran California, Menlo Park çalışan sayısı ve yapılaşması giderek büyüyor. Facebook, her türlü sosyal aktiviteyi barındırdığı tesislerini, yerleşim birimine çevirmeyi planlıyor.

  HER TÜRLÜ HİZMETİ BARINDIRACAK

  Şirketi bugün yaptığı açıklamada, çalışanlar için 394 birimli hane içeren bir kasaba inşa edilmesinin planlandığı belirtildi. 120 milyon dolarlık proje kapsamında inşa edilmesi düşünülen Anton Menlo adındaki kasaba, yaklaşık 60 bin metrekarelik alana kurulacak. Kasaba, spor tesislerinden hayvan barınağına kadar her türlü hizmeti içerecek. Facebook planı, her bir işyerinin yetişkinler için çocuk bahçesini andırdığı ve mesai saatlerinin geçerli olmadığı Silikon Vadisi’ndeki işyerini anlayışını yeniden tanımlayayacak bir girişim olarak kabul ediliyor.

  "BU İMKANI SUNACAĞIMIZ İÇİN HEYECANLIYIZ"

  Facebook’un bir sözcüsü, basına yaptığı açıklamada, emlak sektörü için önemli bir girişim yaptıklarını belirterek, “Kampüsümüze yakın bir noktada konaklama imkanı sunacağımız için heyecanlıyız.Facebook’ta çalışan insanların yaptıkları işin ödüllendirici olduğuna ve misyonumuza inandığını bildiğimiz için bunu yapıyoruz” dedi. Yetkili, bazı çalışanların geçmişte kampüse yakın bir noktada kalacak yer konusunu gündeme getirdiğini de belirtti. Fox News’in haberine göre, Silikon Vaidisi’ndeki konut fiyatları tavan yapmış durumda. DataQuick adlı emlak şirketinin verilerine göre, Silikon Vadisi ve San Francisco’daki konut fiyatları 2012’nin dördüncü çeyreğinde yüzde 24 artış gösterdi.

  Facebook çalışanlarına kasaba inşa edecek #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir