Euro
10.3777
-0.53%
Dolar
8.8681
0.02%
Altın
501.41
0.47%
Borsa
1.394
0.67%
Bitcoin
388.155
2.79%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Facebook görüntüleme sayılarında hata tespit etti

  Facebook, video görüntüleme sayılarını yanlışlıkla fazla hesapladığını fark etti.
  • 17.11.2016 - 13:44
  Facebook görüntüleme sayılarında hata tespit etti

  facebook

  Facebook, video görüntüleme sayılarını yanlışlıkla fazla hesapladığını fark ettikten sonra, kodları üzerinde bir araştırma başlatmıştı. Firmanın yaptığı açıklamaya göre reklam verenlere sunulan bilgilerde başka hatalar da var.

  SAYAÇ DÜZGÜN ÇALIŞMIYOR

  Hatalar arasında video yürütme sırasında süre sayacının düzgün çalışmaması var. Bunun nedeni, video uzunluğunun akış başladıktan sonra bazen değişebilmesi. Bunun yanında Facebok'un Instant Articles üzerinden okunma sürelerini fazla hesapladığı, tıklamaların ve görüntülenme sayılarının olması gerekenden yüksek hesaplandığı ortaya çıktı.

  DAHA SAYDAM OLACAK

  Sosyal ağ şimdi bu hataları onarma sözü vermekle kalmıyor, gelecekte daha saydam olacağını söylüyor. Firma bunun için verilerini üçüncü tarafların incelemesine açıyor ve yeni ölçüm araçları oluşturuyor. Bunun sonucu olarak reklam verenler, artık verilerin doğruluğunu düşünmeyi bir kenara bırakıp, ondan direkt olarak faydalanabilecekler.

  REKLAM VERİLERİNİ DE DAHA GÜVENİLİR HALE GETİRİLECEK

  Bulunan hataların sayısının çok az olduğunu (Facebook'un sunduğu 220 ölçütten yalnızca dördü) ve video sayma hatasına kıyasla, ortaya daha yakın bir zamanda çıktıklarını belirtmekte fayda var. Aynı zamanda, reklam üzerinden çok büyük gelir elde eden Facebook'un reklam verilerini daha güvenilir hale getirmek istiyor.

  Facebook görüntüleme sayılarında hata tespit etti #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir