Euro
9.4343
-0.95%
Dolar
7.9119
-1.17%
Altın
459.68
-1.19%
Borsa
1.325
0.34%
Bitcoin
152.157
-1.09%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C

  Facebook paralı oluyor

  Facebook bu kez de kullanıcıların özel mesajlarına el attı, mesaj başına 1 dolar fiyat biçti.
  • 21.12.2012 - 09:33
  Facebook paralı oluyor

  Facebook paralı oluyor #1

  Aylar önce Facebook'ta yeni bir dönem başlamış ve kullanıcılara paylaştıkları herhangi bir içeriğin herkesin görebilmesi için kredi kartıyla ödeme yapma imkanı verilmişti. Zira normal bir paylaşım sadece arkadaş listesinin belli bir kesimine giderken, bu ücretli çalışan sistem sayesinde kullanıcılar önemli paylaşımlarını tüm arkadaşlarına ulaştırma şansı buldu. Bu elbette Facebook'un para kazanması için de bir şanstı.

  Hürriyet'in haberine göre şimdi de özel mesajlara göz diken Facebook, arkadaş listesinde olmayan kullanıcılara özel mesaj atanlara özel bir formül geliştiriyor. Şu an için arkadaş listesinde olmayan birine özel mesaj atan kullanıcının mesajları "Diğer Mesajlar" kısmına gönderiliyor ve bu mesajların varlığından çoğu zaman mesajı alan kullanıcının haberi olmuyor.

  Facebook da bu aşamada 1 dolar ödemek kaydıyla atılan özel mesajların "Diğer Mesajlar" yerine doğrudan "Inbox" yani "Gelen Kutusu"na gelmesini sağlıyor. Böylece kullanıcı mesajını karşı tarafa okutma şansını elde ediyor.

  Facebook'a göre gereksiz yere mesaj atan kullanıcılar 1 dolar ödemek istemeyeceğinden önemli mesaj atacakların bu özelliği kullanacağını planlıyor.

  Henüz test aşamasında olan özelliğin ilerleyen haftalarda kullanıma sunulması bekleniyor.

  ÖZEL MESAJ İÇİN İKİ YENİ ÖZELLİK

  Bu sistem dışında Facebook kullanıcıların özel mesajları için iki yeni özellik geliştirdi. Basic Filtering (Temel Filtreleme) özelliği açık olduğunda kullanıcılar arkadaşlarından, arkadaşlarının arkadaşlarından gelen mesajları Gelen Kutusu'nda görecek. Strict Filtering (Katı Filtreleme) özelliği aktif olduğunda ise kullanıcı sadece arkadaşlarından gelen mesajları Gelen Kutusu'nda görecek, diğer kullanıcılardan gelenler Diğer Mesajlar kutusunda takılı kalacak

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir