Euro
9.7297
0.27%
Dolar
8.1725
0.22%
Altın
456.8
-0.11%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
492.805
0.35%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Facebook şahsi bilgilerinizi kullanabilecek

  Facebook, geçmişte sıkça maruz kaldığı gizlilik tartışmalarını yeniden başlatacak gibi görünüyor.
  • 30.08.2013 - 10:59
  Facebook şahsi bilgilerinizi kullanabilecek

  Facebook şahsi bilgilerinizi kullanabilecek #1

  Sosyal medya ağının gizlilikten sorumlu ismi Erin Egan, dün Hak ve Sorumluluklar Bildirimi'nde değişiklikler yapıldığını belirtti. Değişiklikler, Facebook'un şahsi bilgilerinize erişmesine izin verecek. Değişiklik, Facebook'un sunduğu içeriklerle bağlantılı olan tüm bilgilerinizi kullanmasına izin verecek. Şirketten yapılan açıklamada, üçüncü partilerin de bilgilerinize erişebileceği açık bir şekilde ifade edildi.

  "Sosyal medya ağı üzerinde paylaşılan kamu bilgisine veya hizmet sağlayıcıların bilgilere erişim sağlamasına izin verebiliriz. Böylece, bizlere hizmet sunabilirler.''

  PROFİL FOTOĞRAFINDAN KULLANICI TESPİTİ

  Reuters'ın haberinde verdiği bir örneği göre, Facebook, kamuya açık olan profil fotoğrafınızı 'yüz tanına teknolojisi' için kullanabilir.

  Söz konusu teknolojinin, fotoğraflarda insanları etiketlemenin ötesinde başka amaçlar için kullanılabileceği öne sürülüyor.

  VentureBeat, yüz tanımanın profil fotoğraflarını kapsamaya başlaması halinde, etiketlenmemiş insanların bile tanınabileceğini belirtti.

  Egan, yüz tanına teknolojisinin sadece fotoğraf etiketleriyle sınırlı kalacağı konusunda söz veremeyeceğini belirtirken, bu konudaki gelişmelerden kullanıcıları haberdar edeceklerini söyledi.

  Bu gelişmenin ardından Facebook kullanıcılarına gizlilik ayarlarını gözden geçirmek düşüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir