Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.774
0.51%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Facebook'ta otomatik video oynatma kotayı tüketiyor

  Facebook'ta yapılan yeni güncelleme ile otomatik video oynatma özelliği geldi ancak bu durum kotaların hızla tükenmesine neden oluyor.
  • 05.09.2014 - 15:03
  Facebook'ta otomatik video oynatma kotayı tüketiyor

  Facebook ta otomatik video oynatma kotayı tüketiyor #1

  Facebook'ta yapılan son değişiklikle beraber videolar, hem cepten girenler için hem de PC üzerinden bağlananlar için otomatik oynatma özelliği kazandı.

  KOTA SINIRLARI AŞILABİLİR

  Ancak yapılan bu yenilik bazı Facebook kullanıcılarına zarar verecek gibi görünüyor. Özellikle 3g üzerinden cep telefonuyla bağlananlar için bu özellik tam bir kabusa dönüşebilir. Zira otomatik oynatılan videolar kota sınırlarının çabuk tüketilmesine neden oluyor. Bu nedenle bazı kullanıcılar ay sonunda sürpriz bir fatura ile karşılaşabilirler. Konuya ilişkin Facebook'tan yapılan açıklamada, "Videoların minimum veri kullanması için gereken hassasiyeti gösteriyoruz" denildi.

  Ancak yapılan bu değişikliği istemeyenler için Facebook'da küçük bir ayarlama yapmak yeterli olacak.

  BİLGİSAYARDAN BAĞLANANLAR İÇİN;

  Eğer Facebook’a PC’den bağlanıyorsanız. Hemen Ayarlar sekmesine gidin. Ardından sol tarafta en alt köşede “Videolar” başlığını göreceksiniz. Ona da tıklarsanız sizi “Video Ayarları” başlığı karşılayacak ve burada yer alan “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini kapatarak bu ön izleme uygulamasından kurtulabilirsiniz.

  TELEFONDAN BAĞLANANLAR İÇİN;

  Bu uygulamanın telefonunuzda da kapalı olmasını istiyorsanız, telefonunuzda da Facebook’un ayarlar kısmına giderek ayrıca kapatmanız gerekiyor.

  iPHONE'DA NASIL KAPATILIR?

  iPhone'da otomatik video oynatma özelliğini kapatma ise... Önce Ayarlar'a girin ve Facebook'a tıklayın. Ardından tekrar Ayarlar'a girerek Auto-Play özelliğini Off konumuna getirin. Facebook uygulamasına girdikten sonra Ayarlar kısmına tıklayın ve App Settings (Uygulama Ayarları) bölümünden Video Auto-Play özelliğini kapatın.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir