Petrol
109.18
0.07%
Euro
17.3195
-2.85%
Dolar
16.252
-3.75%
Altın
979.78
-1.24%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
344.168
-5.39%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Facebook'taki 'diğer' kutusunun farkında mısınız

  Arkadaş listenizde olmayan kişilerden gelen mesajların 'diğer' kutusuna düşdüğünü biliyor muydunuz?
  • 25.07.2013 - 16:30
  Facebook'taki 'diğer' kutusunun farkında mısınız

  Facebook taki diğer kutusunun farkında mısınız #1

  Milyonların her gün belki de defalarca baktığı bir yerde görmediği çok sayıda mesajı bekliyor olabilir. Bahsettiğimiz yer ise Facebook mesajlarınızdaki 'Gelen Kutusu.' Gelen Kutusu'na tıkladığınız zaman, arkadaş listenizdeki kişerin isimleri alt alta beliriyor. Gelen Kutusu ibaresinin yanında ise Facebook kullanıcılarının birçoğunun gözünden kaçan 'Diğer' yer alıyor.

  ÖNEMLİ MESAJLAR İÇERİYOR OLABİLİR

  Burası, arkadaş listenizde olmayan kişilerin size gönderdiği mesajların yer aldığı kutu. Bir nevi spam dosyası olarak düşünseniz de, aslında çok önemli mesajlar içeriyor olabilir. Sizinle temasa geçmek isteyen birçok insanın mesajlarını burada gözden kaçırıyor olabilirsiniz. New York Times gazetesi editörü David Pogue'un kısa bir süre değindiği konu, ABD'de çok sayıda insanı memnun etti. Milyonlarca ABD'li, eski arkadaşlarından kendilerine yapılan iş tekliflerine kadar çok sayıda mesajı görmediklerini fark etti.

  NEDEN GÖZDEN KAÇTI?

  Türkiye'de de çok sayıda kullanıcının gözünden kaçmış olma olasılığı yüksek olan 'Diğer' kutusu, çok önemli mesajlar içermesine rağmen neden öne çıkmıyor? ABC News'a konuşan Facebook Mesajları Ürün Direktörü Jimmy Chen, "Amacımız, kullanıcılara en ömemli mesajları ulaştırmak, düşük kalitedekileri ise kenarda tutmak... Bunu belirlemek için bazı faktörleri gözden geçiriyoruz. Bunlardan en önemlisi, arkadaşlık durumu. Eğer mesajı gönderen kişi arkadaşınız veya ortak arkadaşınız bulunan biriyse, mesaj Gelen Kutusu'na düşüyor" dedi.

  AYARLANABİLİYOR

  Facebook, Gelen Kutusu'na düşen mesajların ayarlanabildiğini de belirtiyor ki, bu birçok kullanıcın değerlendirmesi önemli bir konu. Ayarları yapmak için Gelen Kutusu'nda 'tümünü gör'e tıklayın. Açılan pencerede 'Diğer'i seçin. Daha sonra 'Tercihleri Düzenle' başlığından ayarlara girin. Facebook, Diğer kutusunun 2010'dan bu yana bulunduğunu belirtti. Kısaca, çok sayıda gizli kalmış mesajınız olabilir.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir