Euro
9.7154
0.13%
Dolar
8.1673
0.16%
Altın
456.8
-0.11%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
491.162
0.02%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Formula 1 mühendisleri tek teker tasarladı

  Formula 1 mühendisleri, kendinden dengeli ’Uniwheel Tek teker’ üretti..
  • 21.12.2015 - 13:26
  Formula 1 mühendisleri tek teker tasarladı

  Uniwheel’den yapılan açıklamada, dünyanın en hafif elektrikli taşıtı olduğu ve ’tak çıkar’ batarya özelliği ile yedek batarya taşınarak mesafeler iki katına çıkarılabildiği belirtildi. Bataryasının deaktif edilebilme özelliği ile, uçaklarda taşınabilen ilk elektrikli tek teker olma özelliği taşıyan ’Uniwheel’, Birçok havayolunun benzer ürünleri bataryasından dolayı uçağa alınmadığı bildirildi.

  Uniwheel CEO’su Steve Milton, “Biz Uniwheel olarak, geleneksel düşüncenin hayatı daralttığını düşünüyoruz. Bu yüzden dünyaya içindeki insanlarla birlikte yenilikçi ve iddialı bakıyoruz. Size yepyeni bir ulaşım anlayışı getirerek yaşadığınız şehri yeniden keşfetme ve nostaljik duygular hissetme imkanını sunuyoruz” dedi.

  Formula 1 mühendisleri tek teker tasarladı #1

  ŞUBAT'TA TÜRKİYE’YE GELİYOR

  Şehir trafiğinden bunalanların imdadına yetişmesi beklenen kendinden dengeli elektrikli tek teker ’Uniwheel’in 2016 yılı Şubat ayından itibaren 4 bin 500 TL fiyatla Türkiye’de de satışa sunulacağı bildirildi.

  Hareketli cihazların yönünün dengelenmesinde kullanılan jiroskop sayesinde Uniwheel, çalışırken öne ve arkaya devrilmiyor ve kullanıcısının vücut hareketlerinden komut alarak kolayca hızlanabiliyor ya da yavaşlayabiliyor. Akıllı jiroskop özelliği ile Uniwheel, kullanıcısının sürüş şekline göre en güvenli jiroskop modunu otomatik olarak seçiyor. Şehir trafiğinden bunalan ve yürüme mesafelerinde özgürlük ve konfor sağlayan tek teker Uniwheel, hızlı şarj edilmesi, uzun mesafeleri gidebilmesi ve bisiklet hızına çıkabilmesi gibi özelliklerinin yanında, sıfır emisyon ile çevre dostu.

  Sağlam ve güvenliği sağlayacak kadar ışıklandırma ile donatılmış bir araç olan, Uniwheel’de bulunan, Uniwheel app özelliği ile anında akıllı güncellemeleri edinmeyi sağlarken, sürüşle ilgili hız, uzaklık, sürüş aralığı gibi istatistikleri sunuyor.

  TEKNİK ÖZELLİKLER

  Ağırlık 10,8 kg
  Lastik çapı 16 inç
  Hız 22 Km/h
  Batarya kapasitesi 150 watt
  Şarj süresi 2 saat
  Motor 1500 W (DC fırçasız motor)
  Taşıma kapasitesi 120 kg
  Mesafe 16 Km/h (Ortalama)
  Değiştirilebilen tamponlar
  Tak çıkar özellikli lityum piller.
  Deaktif özelliği ile pillerin uçakta taşınmaya uygun olması.
  Bluetooth 4.0
  Parlak led ışık modüller
  Kaldırılabilir akü kapakları
  Rejeneratif fren
  64 Bit işlemci
  Üç eksenli jiroskop ve akselerometre

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir