Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
346.504
5.16%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  Google, arama ve haritalarda sanal doktor seçeneklerini gösterecek

  Google, internet üzerinden sanal sağlık hizmeti veren doktorları, arama sonuçlarına ve Haritalar uygulamasına yerleştirecek.
  • Haber Merkezi
  • 13.04.2020 - 17:49
  Google, arama ve haritalarda sanal doktor seçeneklerini gösterecek

  Koronavirüsün yayılmasını yavaşlatma çabalarının bir parçası olarak, dünya genelindeki bazı tıbbi tesisler şu anda hasta alımına kapatılmış durumda. Ancak koronavirüs salgını haricinde hasta olan birçok insan bulunuyor.

  Böyle bir senaryoda Google, hasta olan insanlara yol göstermek için yakın zamanda yeni bir hizmeti kullanıma sunacak. Şirket, internet üzerinden video konferans yoluyla hizmet veren doktorları ve sağlık kuruluşlarını arama sonuçlarında ve Haritalar uygulamasında gösterecek.

  dojtor

  Google, bu sayede koronavirüsün temas yoluyla bulaşmasını en aza indirmek istiyor. Google Health ürün yönetimi direktörü Julie Black, söz konusu özelliğin önümüzdeki hafta kullanıma açılacağını duyurdu.

  İNTERNETTEN MUAYENE DÖNEMİ

  Koronavirüs salgınının yayılmasının ardından birçok hastane, doktor ve akıl sağlığı uzmanı, internet üzerinden sanal bakım hizmeti de vermeye başlamıştı. Bu uzmanlar, artık Google sayesinde daha fazla hastaya ulaşabilecek ve teşhis koyabilecek.

  Instagram: @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir