Euro
10.1707
0.3%
Dolar
8.6703
0.27%
Altın
491.41
0.69%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
383.829
-6.74%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Google Currents artık Türkçe

  Yeni Google Currents, bir çok sosyal ağ ve servis ile daha verimli ve etkileşimli bir deneyim sunuyor
  • 12.04.2012 - 17:56
  Google Currents artık Türkçe

  Google Currents artık Türkçe #1

  2011′in son ayında tanıtılan Google Currents, Google'ın online haber alışkanlığına getirdiği yeni bir çözüm olarak hayatına devam ediyor ancak bu sefer hedefinde çok daha geniş bir okuyucu kitlesi var.

  Google'ın mobil odaklı resmi blogundan yapılan açıklamaya göre yeni sürüm Google Currents 1.1 dünya çapında erişilebilir durumda ve ABD kaynaklı binlerce basım yayıncı kontrollü dil seçimi sayesinde farklı dillerde okunabilecek.

  İçerikleri isterseniz resimleriyle isterseniz resimler olmadan senkronize edebildiğiniz yeni Google Currents, bir çok sosyal ağ ve servis ile daha verimli ve etkileşimli bir deneyim sunuyor. Google'ın yayıncı tarafındaki ilişkileri de uygulamanın geleceği ile ilgili önem taşıyor.Yeni uygulamayı indirenler mobil cihazlarını kontrol ederse bir güncelleme olduğunu görecektir. Ayarlar kısmında Türkçe'nin dahil edildiği yeni sürümde İngilizce içeriklerin Türkçe tercümesini görmek mümkün. Ancak makine çevirisinin (Google Translate) Türkçe için oldukça başarısız olduğunu kabul etmek gerekiyor.

  Google, uygulamanın 'Trends' bölümünde güncel popüler haberleri sıralayarak gündemin nabzını da tutmanızı sağlıyor. Genelin aksine haber okumalarında içerikler aşağı doğru değil, sağa doğru sayfalar şeklinde sunuluyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir