Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
384.293
-9.63%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Google drone üreticisini satın aldı

  Google güneş enerjisiyle çalışan insansız hava aracı (drone) üreticisi Titan Aerospace’i satın aldı.
  • 15.04.2014 - 09:06
  Google drone üreticisini satın aldı

  Google drone üreticisini satın aldı #1

  Google, Titan Aerospace'i ne kadara satın aldığını açıklanmazken, satın almanın amacının dünyanın her yerine internet götürmek ve 'bazı problemleri' çözmek olduğunu belirtti.

  İNTERNET GÖTÜRECEK

  Facebook'un, dünyanın internet bağlantısı olmayan yerlerine internet götürme amacıyla başlattığı internet.org projesi kapsamında Titan Aerospace'i satın almak istediği biliniyordu. Google, daha önce davranarak, en büyük drone üreticilerinden olan firmayı bünyesine kattı.

  Titan Aerospace'in atmosferik uyduları, doğal afetleri ve çevresel zararları belirlemek için de kullanılabilecek. Henüz geliştirilme sürecinde olan bu uydular, beş yıl boyunca havada kalabiliyor. Titan, satın almadan hemen önce web sitesinden drone'ların afet raporlarından, veri iletişimine kadar birçok farklı alanda kullanılabileceklerine dair bir tanıtım yayınlamıştı.

  Facebook ve Meksikalı Titan Aerospace bu yılın başlarında bir araya gelmiş ve muhtemel satın alma şartlarını görüşmeye başlamıştı. Sürecin sonunda Facebook İngiltere merkezli drone üretcisi Ascenta'yı satın almıştı.

  Google ve Facebook, birbirlerinden ayrı olarak dünyadaki herkesi çevrimiçi kılmaya yönelik projeler yürütüyorlar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir