Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
490.674
-0.14%
8ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 8 C

  Google Keep artık uyarı veriyor

  Google Keep, güncellenmeye ve gelişmeye devam ediyor.
  • 26.08.2013 - 16:19
  Google Keep artık uyarı veriyor

  Google Keep artık uyarı veriyor #1

  Google'ın Gmail ve Calendar servisleriyle entegre olabilen Tasks uygulaması ne zamandır kullanımda ama basit yapısıyla fazla ilgi görmüyordu ve esneklik sunmuyordu. Alternatif olarak sunulan Taks türünden uygulamalar Android için Google Play ortamına eklenmişti. Ardından Google'dan Keep adı verilen not alma uygulamasının duyurusu geldi. Aradan geçen süreyle birlikte Google Keep güncellenmeye ve gelişmeye devam ediyor.

  teknolog.radikal.com.tr 'nin haberine göre; Temelde Google Keep için web üzerinden https://drive.google.com/keep/ adresine gitmek gerekiyor çünkü Drive bulut depolamayla birlikte çalışıyor. Ardından notlar alıp güncelleyebiliyoruz. Android cihaz sahipleri Google Play ortamından Google Keep indirip ücretsiz kurabiliyor ve hareket halindeyken notlara bakabiliyor, ekleme ya da düzenleme yapabiliyor.

  UYARI DESTEĞİ EKLENDİ

  Yeni güncellemeden sonra Android uyumlu uygulamaya uyarı desteği de eklendi. Google Now bilgi sisteminde olduğu gibi artık notlarınızla ilgili zamanlamalarda ya da konuma gelindiğinde uyarı almak mümkün. Notlar alırken konum ve tarih bilgisi girmek son derece kolay. Aynı zamanda artık Google Keep'e notlarla ilgili görseller eklenebiliyor. Böylece Evernote gibi güçlü rakiplere karşı daha ciddi bir yanıt vermiş oluyor. Şimdilik iOS uyumlu Google Keep uygulaması bulunmuyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir