Euro
9.3826
-1.04%
Dolar
7.8689
-1.05%
Altın
457.84
-0.89%
Borsa
1.342
1.28%
Bitcoin
132.716
-12.65%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Google Maps yeniden AppStore'da

  Apple, Eylül ayında iOS6 işletim sistemini sunmasıyla AppStore’dan Google Maps uygulamasını kaldırmıştı.
  • 14.12.2012 - 11:40
  Google Maps yeniden AppStore'da

  Google Maps yeniden AppStore da #1

  Apple, Eylül ayında iOS6 işletim sistemini sunmasıyla AppStore'dan Google Maps uygulamasını kaldırmıştı. Aradan geçen üç ayın ardından Google Maps tekrar iOS işletim sistemi için hazır hale getirildi.Apple'ın iOS6 ile birlikte sunduğu AppleMaps, rakibi Google Maps'ın iPhone ve iPad'den kaldırılmasına neden olmuştu. Maps uygulamasından istediğini alamayan, hatta aldığı ağır eleştirilerin ardından iki üst düzey yazılımcısının işine son veren Apple, üç ay aradan sonra Google Maps'i tekrar AppStore'a ekledi.

  Google Maps, beklendiği gibi turn by turn navigation (sesli ve görüntülü olarak yönlendirme), kamu taşıtlarına ait bilgiler, StreetView entegrasyonu ve 3D kuşbakışı görüntülemeye sahip.

  Google, harita uygulamasının yeniden AppStore'a yüklenmesinde Microsoft gibi bir sorun yaşamadı. Microsoft, kısa süre önce bulut hizmeti SkyDrive'ı güncellemiş, ancak AppStore'da bu güncellemeye izin verilmemişti.

  YOK OLDU, TEKRAR BELİRDİ

  AppStore'da belirmesinin ardından kısa bir süreliğine yok olan Google Maps, daha sonra tekrar indirilmeye hazır olarak belirdi. Bu kısa süreli durumun nedeni ise belli değil.

  AppleMaps, kullanıcılara sunulmasının ardından içerdiği eksikler nedeniyle büyük tepki almış, Apple CEO'su Tim Cook, özür yazısı yayımlamıştı.

  Apple, yazılım müdürü Scott Forstall'ı uygulamada yaşanan hatalardan dolayı özür dilemeyi reddettiği için kovmuştu. Bir ay sonra, uygulamadan sorumlu birimin başındaki Richard Williamson'un işine de son verildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir