Petrol
84.48
-0.46%
Euro
17.6954
0.03%
Dolar
18.5052
0.31%
Altın
963.95
-0.20%
Borsa
328
0.43%
Bitcoin
349.820
-6.56%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Google online tablet mağazası açıyor

  Uzun zamandır kendi tabletini çıkartmayı planlayan Google, bununla ilgili adımlar atmaya devam ediyor.
  • 31.03.2012 - 09:06
  Google online tablet mağazası açıyor

  Google online tablet mağazası açıyor #1

  Uzun zamandır kendi tabletini çıkartmayı planlayan Google, bununla ilgili adımlar atmaya devam ediyor. Geçen yıl Motorola'yı da satın alarak mobil pazardaki iddiasını güçlendiren Google, Nexus One ile yaşadığı hüsranı unutturmak istiyor. Google, Nexus ismi ile çıkarmayı planladığı tablet için ASUS ile el sıkışmıştı.

  Wall Street Journal'ın haberine göre Google online bir tablet mağazası açmayı hedefliyor.

  Google'ın Kindle Fire'a rakip olma amacında olduğu biliniyor. Ekonomik fiyatla tüketiciye sunulması beklenen Nexus tabletin, yine maliyeti düşürmek amacıyla Google'ın açacağı online satış mağazasında satılacağı konuşuluyor. Tablet pazarında büyük satış başarısına sahip Kindle Fire'ın bu başarısının en büyük nedenlerinden biri, Amazon'un tableti kendi online mağazası üzerinden satmasıydı. Google'ın online bir mağaza açacak olmasının bir başka nedeni ise yeni iPad'in yakaladığı başarıyla birlikte, Android tabletlerin gün geçtikçe satışlarının azalması. Bu nedenle Google'ın online satış stratejisini benimsediği düşünülüyor.

  Açılacak bu mağazada yalnızca Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletler satılacak. Bu online mağaza Kindle Fire'a büyük bir rakip olup Amazon'u alt edebilir


  Görüş Bildir