Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1298
-0.04%
Dolar
18.5068
0.03%
Altın
990.28
0.21%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
355.668
-1.63%
20ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 20 C

  Google Play geliyor

  Google, tüm çoklu ortam içeriğini tek bir çatı altında toplamaya karar verdi. Yeni isim Google Play..
  • 08.03.2012 - 16:45
  Google Play geliyor

  Google Play geliyor #1

  GooglePlay'de satın alacağınız müzik, film, kitap ve uygulamalar, ister play.google.com'da hemen kullanılacak, isterseniz de bulut teknolojisiyle depolanacak. Böylece, Android ile çalışan akıllı telefonunuzda veya tablet bilgisayarınızda da aynı medyayı kullanabilirsiniz.

  GooglePlay'de indirdiğiniz tüm medya ve uygulamalar anında Android akıllı telefon veya tabletinde de kullanıma hazır olacak. Benzer şekilde, Android tabletinizde satın alacağınız bir film de aynı şekilde masa üstü bilgisayarda kullanılacak.

  Birkaç gün boyunca ekranlarında dört güncelleme uyarısı gören Android kullanıcıları bu güncellemelerle Android Market "PlayStore"'a, Google Movies "Play Movies"e, Google Music "PlayMusic'e, Bookstore da "PlayBooks"a dönüşecek. Eğer güncellemeleri kendiniz de yüklerseniz Google sizi güncelleme uyarılarıyla rahatsız etmez.

  KİMLER FAYDALANABİLİR

  Google Music'de yine 20 bin parçaya kadar müzik depolama imkanı sunulmaya devam ediyor. Sadece adının PlayMusic'e dönüşmesinde fark var. G.google.com'a parça yüklemeye devam edebileceksiniz. Bununla berber önceden satın aldığınız parçalar da kaybolmayacak. Play Movies, şu an için film yüklenmesine izin vermiyor. Ancak film kiralama hizmeti olarak kullanılıyor.

  Android kullanıcısı olmayan Google üyeleri de bu hizmetten yararlanabiliyor. Bulut teknolojisinden faydalanarak film kiralayabilecek, müzik satın alıp yükleyebilecek. Android kullanıcısı olmayanlar da bir bilgisayar üzerinde kitap satın alıp başka bir masaüstü bilgisayara aktarabilecek.

  GOOGLE + DEVREDE

  Kullanıcıların tüm verileri bulutta saklanacak. İnternete bağlı olmadan da medya içeriğine erişilebilecek. İnternet bağlantısı olmadan depolanacak veri ise kullanılan cihazın hafızasıyla sınırlı olacak.

  Google, GooglePlay ile sosyal medya ağı Google +'ın etkinliğini iyice artıracağını düşünüyor. Çünkü Google +'daki çevre gruplarıyla tek bir buton yardımıyla kullanıcıların indireceği tüm medya ve uygulamalar paylaşılabilecek.


  Görüş Bildir