Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4104
0.05%
Dolar
17.934
0.01%
Altın
1.039
0.02%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.179
-0.50%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Google Play'de sahte uygulama korkusu bitti

  Sony telefonlarına gelen güncelleme gibi gözüken bir sahte uygulama, Google Play'e girmeyi başardı.
  • 27.11.2014 - 10:32
  Google Play'de sahte uygulama korkusu bitti

  play

  Kendini Sony'ye ait gibi gösteren dolandırma amaçlı bir uygulama, Google Play'e girmeyi başardı. Hacker'lar, uygulamayı Xperia telefonlarına onu bir güncelleme gibi göstererek yüklemeye çalışıyorlar.

  'SONY APP BACKUP & RESTORE'

  Sony App Backup & Restore adındaki sahte uygulamanın Google Play'in "Uygulamalarım" bölümünde listelenmesi, kullanıcıların kafasını karıştırmaya yetti. Uygulamanın orijinal uygulama olmadığını fark etmeyen kullanıcılar, onu Sony'den gelen bir güncelleme sanarak yüklemeye çalıştı.

  KALDIRMAK MÜMKÜN DEĞİL

  Uygulamayı, orijinal uygulamanın bulunduğu Xperia telefonlara yüklemeniz mümkün olmuyor. Ancak uygulamanın ön-yüklü gelmediği Xperia telefonlar, sahte uygulamayı yükleyebiliyorlar. Kaldırılması mümkün olmayan sahte uygulama, sadece Ayarlar > Uygulamalar altından devre dışı bırakılabiliyor.

  Google Play de sahte uygulama korkusu bitti #2

   

  GOOGLE PLAY'DEN KALDIRILDI

  Sony, konuyla ilgili yaptığı açıklamada sahte uygulamanın Google tarafından engelleneceğini söyledi. Ve Google da, dün gece saatlerinde uygulamayı Google Play'den kaldırdı. Güvenlik uzmanları, açığı araştırıyorlar. Benzer bir saldırının farklı bir uygulamada çıkma ihtimalinin olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir