Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
348.659
-3.55%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Google'dan Anneler Günü doodle'ı

  Google anasayfasında yine özel bir doodle hazırladı. Her özel güne doodle hazırlayan Google Anneler Günü'nü de unutmadı.
  • 11.05.2014 - 09:08
  Google'dan Anneler Günü doodle'ı

  Google dan Anneler Günü doodle ı #1

  ünyanın en büyük arama motoru olan Google yine bir özel doodle hazırladı. Anasayfasında özel günlere özel doodle'lar hazırlayan Google anasayfasında bu kez Anneler Günü'ne özel bir doodle hazırladı.

  ANNELER GÜNÜ NEDİR

  Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür.

  Google dan Anneler Günü doodle ı #2

  Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

  Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

  NE ZAMAN KUTLANIR

  Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler günü olarak tüm dünyada kutlanır. 2014 yılında ise Anneler Günü 11 Mayıs tarihine denk gelmektedir. Anneler günü her yıl çok sevdiğimiz annelerimizi özel şeyler yaşattığımız ve sevgimizi bir kez daha gösterdiğimiz gündür.

  NE ZAMAN KUTLANMAYA BAŞLANDI

  Amerikalı genç Jarvis annesinin vefatının ardından yaşadığı acıyı atlatamamış annesinin yerini hiçbir şeyle dolduramamıştır. Her sene annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde eşsiz bir acı duyar ve bunu etrafındakilere de yansıtırmış. Yine annesinin bir ölüm yıl dönümünde yani Mayıs Ayı'nın ikinci Pazar günü etrafındaki herkesi bir araya getirerek "Bu günün anneler günü olmasını çok istiyorum ve Anneler Günü adıyla her yıl kutlanmasını kabul edermisiniz?" diye sormuştur. Bu düşüncesi herkes tarafından kabul görmüştür ve artık her mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü kutlanmıştır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir