Euro
11.1665
0.78%
Dolar
9.5957
1.01%
Altın
556.95
2.15%
Borsa
1.473
1.19%
Bitcoin
604.984
-1.45%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Güneş'in şimdiye kadarki en yakın görüntüleri paylaşıldı

  NASA ve Avrupa Uzay Ajansı, Solar Orbiter aracından elde edilen Güneş'in en yakın görüntülerini yayınladı.
  • Haber Merkezi
  • 17.07.2020 - 10:33
  Güneş'in şimdiye kadarki en yakın görüntüleri paylaşıldı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından geliştirilen ve 10 Şubat 2020 tarihinde Güneş'e olan yolculuğuna başlayan Solar Orbiter, Güneş'teki araştırmalarına devam ediyor.

  Güneş'in yaklaşık 77 milyon kilometre yakınına giden Solar Orbiter, önümüzdeki yıllarda bu mesafeyi 43 milyon kilometreye kadar düşürecek.

  GÜNEŞ'İN EN YAKIN FOTOĞRAFLARI PAYLAŞILDI

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve NASA, Solar Orbiter aracından gelen yeni Güneş fotoğraflarını paylaştı. Bu fotoğraflar, şimdiye kadarki en yakın Güneş fotoğrafları olma özelliğini taşıyor.

  hunes

  SENSÖRLER İLE GÜNEŞ'İ İZLİYOR

  Bilim insanlarının Güneş üzerindeki yeni gözü olan Solar Orbiter, üzerinde 10 farklı sensör barındırıyor. Bu sensörlerden altısı Güneş ve çevresini izliyor, diğer 4 sensör ise uzay aracının çevresini izlemekle görevli.

  Ayrıca Güneş'teki patlamaları da yakından inceleyen Solar Orbiter, verileri Dünya'ya göndererek bu patlamalar hakkında bilim insanlarının detaylı araştırmalar yapmasını sağlıyor.

  gunes

  NASA ile Avrupa Uzay Ajansı'nın ortak olarak yürüttüğü Solar Orbiter projesine; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, İrlanda, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz İspanya, İsveç, İsviçre ve İngiltere de destek veriyor.

  Gunes

  Gunes

  Gunes

  Gunes

  Gunes

  Gunes

  Instagram: @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir