Euro
14.925
3.15%
Dolar
13.1166
2.34%
Altın
761.28
3.58%
Borsa
1.81
0.04%
Bitcoin
758.997
3.18%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Instagram koronavirüs temalı filtreleri engelledi

  Instagram, platformda bulunan koronavirüs temalı tüm filtrelerin engellendiğini ve bundan sonra da kullanıcıların bu tür filtrelere ulaşamayacağını duyurdu.
  • DHA
  • 17.03.2020 - 08:37
  Instagram koronavirüs temalı filtreleri engelledi

  Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüs salgını, gündemi oldukça meşgul ediyor. Durum böyle olunca koronavirüsün, sosyal medyaya olan etkisi de bir hayli artıyor.

  Birçok kullanıcı, Instagram'da koronavirüs temalı artırılmış gerçeklik filtreleri oluşturarak hikayelerde paylaşmaya başladı. Bu filtreler sayesinde kullanıcılar, çeşitli yüz maskelerini yüzlerine ekleyebiliyor veya ekranda yüzen koronavirüs etiketlerini kullanabiliyor.

  Instagram koronavirüs temalı filtreleri engelledi #1

  KULLANICILAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

  Bazı kullanıcılar her ne kadar söz konusu filtreleri eğlence amaçlı kullandığını söylese de birçok kullanıcı, koronavirüsün eğlence amaçlı kullanılmayacak kadar ciddi bir sorun olduğunu savunarak tepki göstermişti.

  INSTAGRAM TÜM FİLTRELERİ KALDIRDI

  Sosyal medya platformu Instagram tarafından yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs kapsamında alınan önlemler duyuruldu.

  Açıklamada, platformda bulunan koronavirüs temalı tüm filtrelerin engellendiği ve bundan sonra da bu tür filtrelere ulaşılamayacağı ifade edildi.

  Ayrıca, bir kişinin yüzünü tarayarak koronavirüsü teşhis edebildiklerini iddia eden hesapların ve filtrelerin de engellendiği bildirilirken, kullanıcıların 'koronavirüs' kelimesiyle filtre araması da yapamayacakları vurgulandı.

  korona

  korona

  korona

  korona

  Instagram: @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir