Petrol
86.46
2.62%
Euro
19.213
-0.18%
Dolar
18.6209
-0.09%
Altın
1.05
0.22%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
319.957
2.54%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C

  Instagram'da anti-makyaj fotoğraflarına kısıtlama

  Şarkıcı Alicia Keys'in başlattığı makyaja hayır hareketi, Instagram'da kesintiye uğradı.
  • Ajanslar
  • 18.06.2016 - 17:04
  Instagram'da anti-makyaj fotoğraflarına kısıtlama

  Instagram da anti-makyaj fotoğraflarına kısıtlama #1

  Kadınların ve ünlü isimlerin makyajsız fotoğraflarını paylaştığı 'Nomakeup' etiketinın altında uygunsuz paylaşımlar da yapılınca Instagram kısıtlama uygunladı. Etiket altındaki fotoğraflar görüntülenemiyor.

  ALİCİA KEYS MAKYAJA SAVAŞ AÇTI

  Dünyaca ünlü şarkıcı ve oyuncu Alicia Keys, anti-makyaj hareketiyle mükemmeliyetçi güzellik anlayışına savaş açtı. Bir kadının değerinin, yüzündeki makyajla ölçülmeyeceğini söyleyen Keys, 380 milyon insanın önünde makyajsız performansını sergiledi.

  ÜNLÜ İSİMLER DESTEK VERDİ

  Bunun üzerine moda dünyasından; Cindy Crawford, Kylie Jenner, Hollywood'un ünlü oyuncuları Salma Hayek, Megan Fox, Jennifer Love Hewitt gibi birçok isim bu çağrıya olumlu karşılık verdi. Ünlüler #nomakeup etiketi altında makyajsız hallerini paylaştı.

  Instagram da anti-makyaj fotoğraflarına kısıtlama #2

  11 MİLYON FOTOĞRAF YOK OLDU

  Kadınların makyaja karşı başlattığı bu mücadeleyi sosyal medya hesaplarından takip eden ve destekleyen Instagram kullanıcıları bugün bir uyarı ile karşılaştı. Bugüne kadar 11 milyondan fazla fotoğrafın paylaşıldığı etiketin altında sadece 36 fotoğraf görüntülenebildi.

  Instagram da anti-makyaj fotoğraflarına kısıtlama #3

  Sayfanın sonunda ise Instagram'dan bir açıklama yer aldı:

  Instagram Topluluğu'ndan #nomakeup konu etiketli bazı içeriklerin Instagram'ın topluluk kurallarına uymadığı yönünde şikayet aldığımızdan, bu konu etiketli en son gönderileri şu anda gösteremiyoruz.

  Konu hakkında daha fazla bilgi isteyen kullanıcılar ise başka bir açıklama ile karşılaştı:

  Instagram da anti-makyaj fotoğraflarına kısıtlama #4

  Belirli bir konu etiketi sayfası için neden sadece Başlıca Gönderiler görünüyor?

  İnsanların konu etiketini göz önünde bir yerde kötü niyetli içerikler paylaşmak için kullanması durumunda, konu etiketi sayfasının En Yeniler kısmını kaldırabiliriz. Konu etiketi sayfasının kalitesini korumak için, o kısmı geçici olarak gizleyebiliriz. Sınırlı bir süre için sadece Başlıca Gönderiler kısmını görürsünüz.

  NE KADAR SÜRECEĞİ BELLİ DEĞİL

  Böylece Alicia Keys'in çağrısı ile ünlü isimlerin desteğini alan ve sosyal medyada ses getiren anti-makyaj hareketi bir süreliğine Instagram'da kesintiye uğradı. Ancak bu düzenlemenin ne kadar süreceği hakkında bir açıklama yapılmadı.


  Görüş Bildir